"שפירון יתעסק בבעיות האמיתיות של מערכת החינוך"

פירון ולפיד יקצו 150 מיליון שקלים לחיזוק הפיקוח ולכפיית לימודי ליבה על מערכת החינוך החרדי. איש חינוך חרדי תוקף: "במקום להתעסק בבעיות האמיתיות של החינוך החילוני, פירון מעדיף "לחנך" מחדש את החרדים"

מחנכים ואישי ציבור חרדים תוקפים הבוקר בחריפות את תוכניתם של שר החינוך ושר האוצר שנחשפה הבוקר ב'ישראל היום'.

אחד מאנשי החינוך המפוסמים בציבור החרדי (סירב להיחשף בשמו בשל נגיעה שיש לו למשרד החינוך) אמר לנו הבוקר: "דווקא כשהחינוך החילוני נמצא בשפל של כל הזמנים, מצא שר החינוך זמן "לחנך" מחדש את הציבור החרדי"

"עצוב לחשוב שבתקופה שבה מתפרסמות מידי יום ידיעות על אלימות ובריונות במערכת החינוך החילונית, מחליטים במשרד החינוך לתעל את כל האנרגיות שלהם לכפיית לימודי ליבה על ילדי החינוך החרדי".

כזכור, הבוקר נחשפה בישראל היום התוכנית של פירון ולפיד לחינוך החרדי. ע"פ הפרסום של יעל בורובסקי ב'ישראל היום', עיקרה של התוכנית הוא הסדרת הפעילות החינוכית של מוסדות החינוך החרדיים במערכת החינוך. התוכנית כוללת הקניית מיומנויות בסיס במסגרת מקצועות הליב"ה, הכשרת מורים ללימודי ליב"ה, ומתן תמריצים להקמת תיכונים שישלבו לימודי בגרות.

לפי הדיווח, במשרדי האוצר והחינוך עמלים להוציא תוכנית זו כבר בתקופה הקרובה ולאור זאת עובדי המשרד פועלים להקמתו של מחוז חרדי במשרד החינוך שיחליף את האגף המוכר שאינו רשמי – חרדי, וירכז את הפיקוח והניהול על מערכות החינוך החרדיות השונות.

יצויין כי במסגרת המחוז החרדי מפוקחים כיום 3,974 גנים, 750 מוסדות חינוך יסודיים, 212 מוסדות חינוך על יסודיים, 304 ישיבות, ו-53 מוסדות לחינוך מיוחד

במידה ויהיו מוסדות חרדיים שיתנגדו לתוכנית, משרדי החינוך והאוצר צפויים להפעיל נגדם סנקציות כלכליות. העובדים אף יפקחו שלא תהיינה אפליה בין התלמידים במוסדות הלימודים אשר יקבלו על עצמם את לימודי הליב"ה.

ע"פ הדיוח, לצורך תוכנית זו, יוכשרו 6,000 מורים בתוך חמש שנים. עם תחילת שנת הלימודים הקרובה יחלו לפעול 1,075 מורים. העלות התקציבית לכך תעמוד על כ-50 מיליון שקלים שישולמו בהדרגה: בשנת הלימודים הנוכחית ישולמו מתוכם 10 מיליון שקלים, הכסף הנותר בתקציב שאושר יוקצה בשנת הלימודים הבאה.

בנוסף, כוללת התוכנית תמריצים להקמת מסגרות תיכונית חרדיות, שישמשו כחלופה לישיבות הקטנות, וישלבו לימודי בגרות לצד לימודי הקודש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.