שפיר: דירות חדשות בנווה מזר

כך לדברי סמנכ"ל שיווק בחברת שפיר מגורים ובנין, טלי כהן; חברת שפיר מגורים ובנין בדקה את רמות מחירי הדירות ברעננה; מהבדיקה עולה: הפערים בין שכונת נווה זמר ליתר השכונות בעיר אינם גדולים, זאת לעומת המתרחש בערים אחרות. נדל"ן במעקב.

האם מחירי הדירות בשכונת נווה זמר ברעננה אכן גבוהים ביחס למחירי הדירות בעיר? בדיקה שעתה חברת שפיר מגורים ובנין מעלה ממצאים מעניינים. אף שמחירי הדירות בשכונה נסגרים היום בתחשיב של כ-22,000 אלף שקל למ"ר, ביחס לשאר השכונות בעיר מדובר בפער מינימלי ביותר.

בשכונת 2005 הדירות נמכרו לפי מחיר ממוצע של 21,000 שקל למ"ר. דירות ארבעה חדרים נמכרו בשכונה זו תמורת כ-2.1 מיליון שקל בממוצע ודירות חמישה חדרים נמכרו תמורת 2.5 מיליון שקל בממוצע. גם המחירים בשכונת 2003 ו-2004 בעיר שומרים על אותה מגמה ודירות בשכונות אלו נמכרות לפי מחיר של 21,000 שקל למ"ר בממוצע. בשכונת קריית דוד רמז, נאות עוזי, לב הפארק וקריית גנים (המאופיינת בצמודי קרקע) – הדירות נמכרות לפי מחיר של כ-20,000 שקל בממוצע, בשכונת עמידר הדירות נמכרות לפי מחיר של 18,500 אלף שקל בממוצע ובשכונת לסטר הדירות נמכרות בכ-18,000 מ"ר בממוצע.

"בסופו של דבר, דירות ברעננה נמכרות בממוצע לפי מחיר של 20,800. לעומת נווה זמר מדובר בפער בשיעור של 5% בלבד", מסבירה סמנכ"ל שיווק בחברת שפיר מגורים ובנין, טלי כהן שהחלה את שיווק "שפיר סימפוני" בשכונת נווה זמר.

"צריך להבין", ממשיכה כהן, "מדובר בשכונות ותיקות שהוקמו מאמצע שנות ה-80 עד סוף שנות ה-90'. נווה זמר לעומת זאת, היא שכונה חדשה שנבנית בסטנדרט גבוה, בתקן בניה מחמיר, התשתיות של השכונה חדשות ומוסדות החינוך יהיו איכותיים וחדשים ובשכונה תותקן מערכת פנאומטית ירוקה לפינוי אשפה. למרות כל זאת אנו מוצאים כי פערי המחירים בין השכונות אינם מורגשים".

לאחרונה החלה חברת שפיר מגורים ובניה את שיווק הפרויקט "שפיר סימפוני" בשכונת נווה זמר ברעננה. אל שכונת נווה זמר ברעננה נכנסה שפיר במהלך 2013 לאחר שחתמה על עסקת קומבינציה עם שלושה בעלי קרקע פרטיים. במסגרת העסקה תקים פרויקט שיכלול 92 דירות בשישה בנייני מגורים בני שש קומות כל אחד. תמהיל הדירות בפרויקט יהיה בין 4-6 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים, שיאופיינו ברמת בניה גבוהה ובמפרט טכני מוקפד. בכל קומה יבנו שלוש דירות בלבד.

שכונת נווה זמר נבנית על אחת מעתודות הקרקע האחרונות בעיר תחת תקן בניה ירוק, הראשון מסוגו ברעננה. בניגוד לשכונות קודמות שהוקמו השכונה משתרעת על שטח כולל של 836 דונם, אך נבנית רק על פחות ממחצית השטח – כ-320 דונם בלבד והיא תכלול 3,500 דירות. המשמעות היא – צפיפות מגורים נמוכה שמגיעה ל-11 יחידות דיור לבד לדונם. השכונה נבנית בסגנון כפרי, בבניה נמוכה ואחידה ובשל המיקום הגיאוגרפי שלה תהנה משטחים פתוחים המיועדים לפיתוח אזורי ואזור נופש מטרופוליני.

בדיקה נוספת שערכה חברת שפיר מגורים ובנין השוותה את מחירי דירות בשכונות בערי השרון והמרכז. בדיקה זו מעלה כי הפער בין מחיר ממוצע של דירה באותה עיר לשכונות החדשות נעים בשיעורים של בין 6-20 אחוז. רמת השרון רשמה את הפער הגדול ביותר בשיעור של 20% בין שכונת אלון בעיר, שם נמכרות דירות לפי מחיר של 29,000 שקל למ"ר, למחיר הדירות הממוצע בעיר העומד על 24,800 בלבד. בראש העין, בעוד שבשכונת גבעת הסלעים נמכרות דירות לפי מחיר ממוצע של 15,600 שקל למ"ר, המחיר הממוצע בשאר השכונות בעיר עומד על 13,100 שקל בלבד – שיעור של 19%.
" על אף השיווקים הצפויים בשכונת נאות שדה הסמוכה לנווה זמר", ממשיכה כהן, "שכונת נווה זמר היא שכונה חדשה בעיר שמוקמת מהיסוד על כל הפסיליטיז של שכונה חדשה. בתכנון השכונה הושם דגש רב על פיתוח הרחובות הפנימיים ויצירת סביבה פסטורלית באמצעות סלילת שבילים מיוחדים להולכי רגל ואופניים ויצירת גשרים תלויים שיאפשרו תנועה רציפה. הפרויקט בשכונת נאות שדה יהיה מצומצם יותר, יסתכל במאות בודדות של דירות והוא יוקם סמוך לאזור תעשיה. מנתוני רשות המיסים עולה עוד כי דירות שנמכרו בתחילת 2014 לפני מחיר של כ-19,000 שקל למ"ר בממוצע, נמכרות היום לפי כ-22,000 שקל למ"ר. הערכות הן כי עליה נוספת תירשם עד אכלוס הפרויקט הצפוי במהלך 2017", מסכמת כהן.

עיר השכונה היקרה בעיר יתר השכונות בממוצע פער
רעננה נווה זמר, 22,000 20,800 5%
פתח תקווה כפר גנים ג – 17,500 15,200 15%
ראש העין גבעת הסלעים – 15,600 13,100 19%
כפר סבא הפארק – 19,300 17,300 11%
הרצליה הרצליה הירוקה – 25,800 22,500 14%
הוד השרון שרת – 18,000 16,900 6.5%
רמת השרון אלון – 29,000 24,800 20%

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב שניידר סיפר כי "בפתיחת השבוע, כבר נראה רבינו הגרי"ל שליט"א מודאג, היות והשבוע זה פרשת "קורח", ואמר "סאיז נישט פריילאך…" זה לא שמח… וכך יודעים כל הנכנסים לרבינו, כבר הרבה שנים, כי בימים אלו חושש רבינו מאד, עפ"י המבואר בספר תולעת יעקב, שיש השפעה לפרשת השבוע, לימי השבוע, ואומר שהניסיון הראה שהרבה חיכוכים… נתעצמו בימים אלו, והלוואי ונזכה שיעבור השבוע בשלום ושלווה בתוך בני ישראל".

  בעלון 'פרי חיים' שמופץ באינטרנט מדי שבוע כתב הרב שניידר, כי במהלך מבחן לילדי ת"ת מחיפה במעונו של הגראי"ל שליט"א, נשא דברים בגנות הכנסת לימודים זרים לתוככי הישיבות הקדושות: "והוסיף שצריך ללכת לישיבה שלומדים רק "תורה", ובמקום שלומדים דברים אחרים, לא יכול להיות שידע ש"ס, הלוואי שיידע את הדף הראשון שלא ישכח, שלא ישכח את הדף שלמד היום".

  ועוד אמר שהגראי"ל שליט"א שהוא מתנגד לגמרי לפסק של גדולי מועצת התורה של החסידים לגבי מה שחיללו שם שמים ויצאו נגד פוסק הדור רבינו עט”ר מרן הגרי”ש אלישיב זצוק”ל שעמד כחומה בצורה וקרא לקיים כנסים מיוחדים שבהם ייקרא הציבור החרידי לחזק את ידיהם של מנהלי הסמינרים לבל ייכנעו לשלל לחצים ופיתויים שתכליתם להחדיר השתלמויות אלה. והביע דעתו נגד רעיון שעלה לפיו יבוצעו השתלמויות לתואר שני אקוויוולנטי (השווה לדרגת אם.איי. אקדמית) והורה שאין להסכים בשום פנים ואופן לפירצה זו של שמד בפועל” ואעפ"כ המועצת התירו השבוע לנשים חרדיות ללמוד לימודים אקדמיים, בסמינרים של בית יעקוב, לשם קבלת תואר שני (M.A),

  הגראי"ל שליט"א הוסיף: "ממילא צריך לדעת לשאוף ללמוד תורה במקום שלומדים רק תורה! ולא במקום ששולחים התלמידים להתייצב בלשכת הגיוס, וללמוד דברים אחרים חוץ מתורה לא טוב לנשמה! אסור ללמוד צרפתית, ואין שום מצוה ללמוד צרפתית, ואין שום מצוה ללמוד אנגלית וכו'. כל אחד צריך להיות תלמיד חכם, לדעת את כל התורה כולה, כל יום ללמוד חומש, גמרא, הלכה למעשה, גם חייבים ללמוד-מוסר כל יום, ולידע כל התורה, זה מה שצריך לדעת. יה"ר שהקב"ה יעזור שכל אחד מכם ישתדל בזה, ויזכה לזה".

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב