שפל: "מודעת אבל" כנגד חייל חרדי

המלחמה כנגד החיילים החרדים מתעצמת: בירושלים נתלו הערב פשקווילים בסגנון של מודעת אבל, בו מכריזים בני משפחת החייל החרדי על "מותו" הטרגי של בנם בשל גיוסו לצה"ל.

הקיצונים מחריפים את צעדיהם כנגד חוק הגיוס, והפעם על הכוונת ועד הישיבות: שלא מטפל בבחורים  שנתקלו בבעיות מול הצבא .

בירושלים נתלו הערב פשקווילים בסגנון של מודעת אבל, בו מכריזים בני משפחת החייל החרדי על "מותו" הטרגי, "המומים ומזועזעים עד דכדוכה של נפש אנו מודיעים בצער רב וביגון קודר על פטירתו הטרגית הפתאומית של אחינו היקר והאהוב", נכתב במודעה. "נפל בידי בני עוולה בצורה אכזרית בגיוסו לשורות צבא השמד".

 במודעה מאשימים כותבי הפשקוויל  את "ועד הישיבות" בשיתוף פעולה עם גיוס הבחור בכך שלא סייעו לו לקבל פטור מגיוס, ולמרות שהיה ידוע להם כי הוא מסובך ועל אף בקשות העזרה, ועד הישיבות זרק אותם מכל המדרגות ונתן לבחור להתגייס. "הבחור", כך נטען במודעה ,סירב להתגייס, אך לאחר שהושלך למרתפי הצבא נכנע והתגייס".
 במודעה נכתב בתחתית, "זמני ניחום אבלים" – יוצאים למחאה נגד הוועד.

"כזה שפל אני לא זוכר: פשקוויל דמוי מודעת אבל על תלמיד ישיבה שהתגייס",  צייץ  יאיר שרקי בדף הטוויטר.

המחאה כנגד ועד הישיבות הלכה והתעצמה בחודשים האחרונים. עשרות מפגינים מחוגי סטאמר מגיעים כמידי שבוע בצהרים למחות מול משרדי ועד הישיבות ברחוב מלאכי 28 בשכונת גאולה  בירושלים, במחאה על "הפקרת בחורי הישיבות הספרדים" , כהגדרתם.

מחאת הגיוס: שק ואפר מול משרדי 'ועד הישיבות': " מתעללים בעדות המזרח" – צפו

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום רביעי 21 דצמבר 2016

"עד מתי ועד הישיבות זה יהיה לנו למוקש ובפרט מה שמתעללים בעדות המזרח"?, צעק אחד המפגינים.  "מי נתן לכם רשות להפקיר את בני הישיבות"? אנשים צבועים".

בארגונים הפועלים למען  הסדרת מעמדם של בחורי הישיבות החליטו להחריף את המחאה בשל מספר מקרים בהם נתקלו בחורים בעיקר מעדות המזרח בבעיות מול הצבא.

לטענתם, אברכים ספרדים נכנסו באחרונה לכלא בשל בעיות מול ועד הישיבות "שלא התאמצו להסדיר את מעמדם".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרן מכלוף בצל התראיין ל"מצב האומה" בטלוויזיה ופלט: "חרדים צריכים להתגייס כמו כל אחד במדינה"

  הבצל הרקוב מכלוף |
  הגב
 2. גדול המחטיאו יותר מההורגו!

  אתם הבנתם את זה הנהלת קוקר האפיקרוסים המצפצפים על חז"ל רח"ל.

  גדול עוונכם מנשוא, וכל המחטיא את הרבים, אין מספיקין בידו לעשות תשובה.

  איך נחפשו... נבעו מצפוניו |
  הגב
  • נו , באמת - לכתוב מודעת אבל על חרדי כי הוא התגייס? מי קבע שצריך לעשות את זה?

   חוץ מזה – בתקופה הזאת אף אחד לא מתאבל על אנשים מסיבות מסוימות – שפעם ישבו שבעה בגללן גם דתיים ולא רק חרדים: חזרה בשאלה , חתונה עם גוי\ה , שמד וכו' – היום כבר לא עושם את זה – כי היום תחת התשקורת והממשלה זה אסורמ ומיותר – אז למה כתבו כזאת מודעת אבל משונה? הם חושבים שזה תורם במשהו? הרי זה ממש מופרך ולא יפה – לא מתאבלים סתם ככה על בן אדם כי הוא התגייס – מה השטות הזאת? נו – לא סתם הם נקראים קיצוניים: כי הם מקצינים הכל – ומעניין אם רק אני הבנתי עכשיו שיש קשר לא מבוטל בין שתי המילים האלה.

   אוראור |
   הגב