שפע שוק תקרוס עם 'מגה'? (וידאו)

ברחוב החרדי מעריכים כי מכת הפיטורים לא תפסח על סניפי רשת שפע שוק בבעלותו של דודי ויסמן – אותה רשת שחיללה שבת והוחרמה על ידי רבים בציבור החרדי שהדירו רגליהם מהרשת החרדית.{ השבת תובעת את עלבונה }

משבר עובדי מגה בשיאו: 3,500 עובדי רשת "מגה" בהם עובדי הרשת החרדית 'שפע שוק' עדיין לא יודעים האם יקבלו את משכורתם בחודש הבא. חלקם חוששים כי בימים הקרובים יפוטרו בעקבות המשבר.

ברחוב החרדי נפוצו שמועות כי מכת הפיטורים לא תפסח על סניפי רשת שפע שוק בבעלותו של דודי ויסמן – אותה רשת שחיללה שבת והוחרמה על ידי רבים בציבור החרדי שהדירו רגליהם מהרשת החרדית.

צפו בכתבה על קריסת מגה – באדיבות רשת

במקביל, רגע לפני הקריסה, בעלי קבוצת האם "דור אלון", העניקו ליו"ר הרשת, אביגדור קפלן, בונוס של שבע משכורות על סך 560 אלף שקלים.

בדור אלון לא עדכנו את הציבור בנוגע למהלך. לפני מספר ימים דרש דודי ויסמן, עד לפני כשנה יו"ר מגה, לקבל בונוס של 1.3 מיליון שקלים, למרות שנתפס כמי שדרדר את רשת הקמעונאות למצבה העגום.

הבוקר החליט דירקטוריון הרשת לפנות לבית המשפט בבקשה דחופה למתן צו להקפאת הליכים ומינוי נאמן לחברה. מדובר למעשה בהחלטה שתסלול את הדרך לסגירת הרשת.

 

בית המשפט אישר את הבקשה והוציא צו ארעי להקפאת ההליכים המשפטיים נגד החברה, ודיון נוסף בגורל החברה יתקיים מחר. העובדים הודיעו כי ישביתו מחר את כל סניפי ומתקני הרשת.

 

"מדובר בחזירות לשמה", ציין ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני). "הבונוס הזה יכול היה לשמש לתשלום שכר החודש ללמעלה ממאה עובדים. האם הנהלת 'מגה' באמת תוכל עכשיו להסתכל לעובדים המסכנים בעיניים ולזרוק אותם לרחוב כשרק לפני פחות משנה 2,000 מהם הלכו הביתה בשל הניהול הכושל של הבעלים וההנהלה?".

דודי וייסמן מסר בתגובה: מעולם לא קיבלתי שכר או בונוס או כל הטבה אחרת ממגה, אפילו לא שקל אחד. עובדה, כל עוד שימשתי יו"ר מגה, כל הספקיןם סיפקו למגה סחורה ללא מגבלה ובתקופתי לא פיטרו עובדים ממגה.

 

מקבוצת אלון נמסר: "מר קפלן מקבל את משכורתו מחברת אלון הפרטית עבור פעילותו בכל הקבוצה ובכל תפקידיו, בהן יו"ר מגה, מנכ"ל הריבוע הכחול ויו"ר חברת הדלק. השתכרותו של מר קפלן היא כשליש מהשתכרותו של קודמו בתפקיד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.