שקד מבהירה: "לא אתערב בהחלטה"

שרת המשפטים איילת שקד מגיבה היום (שני) לפרסום בדבר תמיכתה בחנינה לנשיא לשעבר משה קצב ומבהירה כי לא תתערגב בהחלטת ועדת השיחרורים. { סערת קצב}

סערת קצב: שרת המשפטים איילת שקד מגיבה היום (שני) לפרסום בדבר תמיכתה בחנינה לנשיא לשעבר משה קצב.

 

שקד הבהירה כי לא תתערב בהחלטת שירות בתי הסוהר,  והדגישה כי היא מעולם לא עיינה בעובדות התיק נגד הנשיא לשעבר או הביעה את דעתה בנושא. "צריך לתת להליך של ועדת השחרורים להסתיים ללא התערבותנו", אמרה היום שרת המשפטים.

בנאום שנשאה בוועידת און לייף השלישית לנשים ועסקים הסבירה שקד, "בהליך החנינה משרד המשפטים מעביר חוות דעת לנשיא, והנשיא רשאי לקבל או לא לקבל את ההמלצה של משרד המשפטים", הטעימה "ב-2012 משרד המשפטים המליץ שלא לחון את קצב, ההמלצה הועברה לנשיא המדינה וטרם התקבלה הכרעה בנושא. אישית, מעולם לא נדרשתי לדון בעניינו של קצב ומעולם לא פתחתי את התיק ולא עיינתי בעובדות".

"אנחנו לא מתכוונים בשום צורה להתערב בהליך", טענה שקד. "לאחר שיסתיים ההליך, בסמכותו של הנשיא לחון כל אסיר, והנשיא יחליט אם להידרש לנושא, לפי ראות עיניו". שקד הכחישה את הפרסומים לפיהם שוחחה על הנושא עם נשיא המדינה ראובן ריבלין.

בסביבתו של הנשיא טוענים כי השרה שקד היא זו שהעלתה את הנושא בפניו של ריבלין, והוא מצדו אמר לה כי הוא אינו עוסק בנושא זה כרגע.

 

"משה קצב מתעתד לעמוד בחודש הקרוב בפני ועדת שחרורים", הוסיפה השרה. "הוועדה, המנהלת הליך עצמאי בראשות שופט, שוקלת הרבה קריטריונים על פי חוק, בין היתר מסוכנות לציבור, התנהגות בכלא, שיקום האסיר ועוד".

 

גחברת הכנסת שלי יחימוביץ' יצאה בחריפות נגד המהלך, ופירסמה בעמוד הפייסבוק שלה שבע סיבות שבגללן אסור לחון את הנשיא לשעבר: "הוא עבריין מין סדרתי, אלים ופסיכופת; הוא לא הביע מעולם ולו שמץ של חרטה; הוא שיקר לאורך כל משפטו והמשיך לשקר; הוא ומקורביו מיררו את חיי הנפגעות; כי ברגע שישוחרר ייצא למסע ל'טיהור' שמו ויציג את החנינה כהוכחה לחפותו; כי החברה הישראלית עוברת כעת מסע תיקון עמוק ומרשים – ושחרורו יהווה מסר נורא לקורבנות; וכי יש שוויון בפני החוק".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חבורת צבועים מרושעת. יש לכם הזדמנות לחון אדם שהוא חלק מכם ומהתרבות המטונפת שלכם,
    לא תחונו? שקד, יחימוביץ, רבלין ומי שלא תרצו – תפסיקו עם המילים המזוייפות והמטופשות – תחונו חבר! תהיו בני אדם! ולא עדר של חיות טורפות! יחימוביץ – הו איזו צדקת! בטח מחלקת את כל הונה לצדקה! וריבלין – הו הו – ליבם של ישראל – מוריד דמעות שווא בכל הזדמנות. די עם הצביעות! תעשו מעשה אחד טוב בכל החיים העלובים שלכם! די לרוע הבנאלי והפחדני!

    ישראל |
    הגב