שקד על חוק הגיוס החדש: "יותר חרדים יתגייסו לצה"ל"

שרת המשפטים התראיינה הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" ויצאה להגנת המשטרה , כן דיברה על חוק הגיוס החדש

שרת המשפטים התראיינה הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" ויצאה להגנת המשטרה לאחר שראש הממשלה תקף את ההדלפות."אני מכירה את המפכ"ל ואנשי רשויות אכיפת החוק, הם מקצועיים", טענה שקד, "צריך להילחם בתופעת ההדלפות והמפכ"ל עושה זאת". שקד גם הביעה תמיכה מסויגת ב"חוק הצרפתי" להגבלת חקירות ראש ממשלה מכהן – וגם בהגבלת מספר הקדנציות המקסימלי של ראש ממשלה.

על החקירות ועל הסיכוי לכתב אישום אמרה שקד: "אני חושבת שהחוק ברור, ברמה הערכית אם נגיע לכתב אישום נצטרך להבין על מה הוא".

על החוק שמקדם ח"כ דודי אמסלם מהליכוד, בנוגע למניעת חקירות לראש ממשלה מכהן אמרה שקד כי "יש בהצעה הגיון", היא סבורה, "למדתי את החוק הצרפתי – שם אי אפשר לחקור אלא אם הפרלמנט מאשר. כל חוק יסוד צריך לעבור על ידי כל סיעות הקואליציה. צריך לדון עליו, ויש בו הרבה הגיון".

בנודע לחוק גיוס החרדים החדש אמרה שקד, "נחוקק אותו עוד פעם, החוק הקודם היה יסודי ומעמיק על בסיסו נחוקק גרסה אחרת והמטרה היא שכמה שיותר חרדים ישתלבו במעגל העבודה ויתגייסו לצבא. ניקח את ההערות של בג"ץ, החוק הזה לא יביא שיוויון אבל שיותר חרדים יתגייסו ויעבדו".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אשריכם מוסרי הנפש העומדים בפרץ במחאות והפגנות ללא פשרות, נגד המנהיגם... האדמורים... החכים-חרדים-לשעבר והרבנים הפשרנים, שמקררים את הדור ממש כעמלקים, בכל דור ודור קמו נגד מוסרי הנפש כמשה רבנו ופנחס, ובסוף האדמה פתחה את פיה ותבלעם את הרשעים המסיונרים המשכילים. הציבור החרדי צריכים יותר להתפלל לצעוק ולמחות נגד חידוש גזירת גיוס השמד והזימה.

  אשריכם מוסרי הנפש העומדים בפרץ במחאות והפגנות ללא פשרות, נגד המנהיגם האדמורים החכים-חרדים-לשעבר והרבנים הפשרנים, שמקררים את הדור ממש כעמלקים, בכל דור ודור קמו נגד מוסרי הנפש כמשה רבנו ופנחס, ובסוף האדמה פתחה את פיה ותבלעם את הרשעים המסיונרים המשכילים. הציבור החרדי צריכים יותר להתפלל לצעוק ולמחות נגד חידוש גזירת גיוס השמד והזימה.

  השם הוא מלכינו |
  הגב
 2. מדאורייתא חובה ומצווה מוטלת עלינו ועל כל מי אשר בשם ישראל יכונה ויראת ד' נוגעת בלבו, להפגין נגד אנשי סדום ועמורה, בכח גדול ומלאה לבטל המעוררים ומנקפים נגד דת תוה"ק אשר הנחילנו ד' אלוקינו מסיני

  שמעו נא אחי ורעי אשר בכל עיר ועיר ואחריכם ינהרו כל בית ישראל, הטו אזניכם לאמרי פי, אנכי לד' יתברך אדברה, גם אנחנו גם אתם בלב ערי מושבותיכם נעטה כמעיל קנאת הד' צבאות, ואיש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק, ונתחזק בעד בני עמנו להצלת נשמות ישראל, כדי להציל נשמות בחורי חמד מבאר שחת… וצריכים לדעת שזהו מאבק קיומינו במדינת איזראל.

  הרמב"ם בהלכות תפילה אומר שבימי רבן גמליאל, רבו המינים בישראל, והיו מצירין לישראל, ומסיתין אותן לשוב מאחרי ד'. וכיון שראה שזו גדולה מכל צורכי בני אדם, עמד הוא ובית דינו, והתקין ברכה אחת שתהיה בה שאילה מלפני ד' לאבד המינים; וקבע אותה בתפילה, כדי שתהיה ערוכה בפי הכל. ובזמנינו לכאורה קיום המחאות גם כן חיוב על כל בני ישראל, לבטל גזירת גיוס השמד. אנשים צריכים לדעת כי מימות ההשכלה לא היה יצה"ר כזה נורא ומסוכן.

  ומדאורייתא חובה ומצווה מוטלת עלינו ועל כל מי אשר בשם ישראל יכונה ויראת ד' נוגעת בלבו, להפגין נגד אנשי סדום ועמורה, בכח גדול ומלאה לבטל המעוררים ומנקפים נגד דת תוה"ק אשר הנחילנו ד' אלוקינו מסיני…

  לדעתי כל זה מהשמים בגלל ש-וועד הישיבות חשודים שהם גם מגייסים בני ישיבה |
  הגב