שקד תקפה את גבאי: "רוצה לסכסך"

שרת המשפטים איילת שקד בכנס דה מרקר לכלכלה וחברה בבאר שבע, נשאלה על הסיסמה "עמונה במקום דימונה", ותקפה את יו"ר העבודה אבי גבאי שמנסה לסכסך בין ציבורים שונים

שרת המשפטים איילת שקד בכנס דה מרקר לכלכלה וחברה בבאר שבע, נשאלה על הסיסמה "עמונה במקום דימונה", ותקפה את יו"ר העבודה אבי גבאי שמנסה לסכסך בין ציבורים שונים.

"מי שרוצה לסכסך את העם אומר דימונה במקום עמונה", אמרה. "היום פגשתי את ראש עיריית דימונה. אמר לי ששר החינוך השקיע המון בעיר וגם אני פועלת שם ושר הכלכלה. זה סלוגן שקרי שמשרת את האופוזיציה. אצלנו זה גם עמונה וגם דימונה. ממשלות הימין בעשר השנים האחרונות השקיעו מיליארדים בנגב".

שקד תקפה גם את עודף הרגולציה בישראל: "יש אצלנו תרבות של כסתוח, שמוביל לעודף רגולציה", אמרה. "במדינת ישראל יש רעה חולה, שאם יש אסון נקודתי סוגרים את כל התחום. בנוסף, מדינת ישראל לא צריכה תקנים ייחודיים. מה שטוב לאירופה גם טוב לנו. הממשלה הזאת מנסה לעשות שינוי להפחית רגולציה, לבטל תקנים ".

כדי להמחיש את השינויים בטיוב רגולציה שעשתה, הציגה שקד את המהפכה המקוונת שעשתה בטאבו: "בפעילות אינטנסיבית הכנסנו את המאה ה- 21 לטאבו ובכך אנחנו חוסכים הרבה טרחה וזמן לאזרח. לא היה פשוט לקחת תחום רגיש כמו מכר עם כל החששות והחשדנות לאינטרנט, ולומר שזה לא פחות בטוח מרכש לא מקוון".

בעקבות המהפיכה המקוונת, התקצרו באופן משמעותי הפעולות השונות בטאבו:
עסקת מכר: ממספר חודשים לממוצע ארצי של 11 יום (וברוב המקומות 3-4 ימים).
הערת אזהרה: מעשרה ימים לעשר שעות.
נסח: באינטנט במספר דקות, במקום הצורך ללכת פיזית ולהמתין בתור.
תיק בית משותף: באינטרנט בדקות במקום הצורך ללכת פיזית ולהמתין בתור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.