ח"כ גפני בועדת שקד: אף אחד אינו מתווכח על התרומה של שליחי חב"ד – צפו בוידאו

לאחר שהוועדה לשוויון בנטל, בראשות ח"כ איילת שקד (הבית היהודי), קיבלה בשבוע שעבר את הצעתו של ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) על פיה שלוחי חב"ד בחו"ל יוכרו כמשרתים בשירות לאומי, אושרה הבוקר ההצעה באופן סופי, וזאת לאחר שחברי הכנסת הדפו את הצעתו של ח"כ עפר שלח (יש עתיד), שנועדה לבטל את ההחלטה מהשבוע שעבר

על פי הצעתו של שטרן, תכיר המדינה בפועלם של שלוחי חב"ד הפזורים ברחבי העולם, על פי קריטריונים קבועים מראש, כשירות לאומי-אזרחי

במהלך הדיון הסביר שטרן כי יש מקום להכיר בפעילות חב"ד בחו"ל כשירות שנעשה למען המדינה. "ישנו ארגון שפועל ברחבי העולם, באופן התנדבותי גרידא, ולא מקבל הכרה ממדינת ישראל", אמר שטרן.

ח"כ משה גפני, תקף את הצביעות של הממשלה, בדבריו אמר, "במהלך השנים טענו בפניי שפעילויות החסד של הציבור החרדי, הינו דבר מבורך, אך המדינה אינה מכירה בפעילויות אלה,  מהסיבה שזה צריך להיות במסגרת המערכת. מתברר שכל הוויכוח איתי במהלך השנים, אינו נכון, לא רוצים את החרדים, ומכיוון שאני נגד החוק, אני רוצה שההסתייגות של שטרן לא תתקבל". בהמשך דבריו, תקף ח"כ גפני את המדינה ואמר " פשוט מתנהגים בצביעות, אף אחד אינו מתווכח על התרומה של שליחי חב"ד, מישהו מתווכח על תרומתם של ארגוני החסד החרדים. אך עתה מתברר, שזה לא מעניין אף אחד, רק לא רוצים חרדים"

במהלך הכנת החוק להצבעה, עמד ח"כ שטרן בקשר עם 'אגודת-חסידי-חב"ד' בארץ-הקודש ותיאם עמה את מהלכיו

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני לא מאמין שחב"ד רוצים את זה: 1. זה יעמיד בסכנה אינטרסים חבדים באזרבייזאן, איראן ועוד מקומות. הרי אין קשר בין פעילות חב"ד למדינה ובוודאי לא שליחים שלה. לפעמים (נדירות) יש אפילו ניגוד אינטרסים.
    2. חבד במהותה הינה לא ציונית אם כי פרקטית ולכן כל מי שמכיר את ההלוך ילך שהיה אצל האדמור זצ"ל לא יכול להאמין שחבד הרישמית אינה יוצאת נגד זה בפומבי.

    דב |
    הגב