שקד על האיומים נגד החרדית הראשונה: "רחלי איבנבוים, אישה גיבורה"

"רחלי איבנבוים, אישה גיבורה". כך כותבת ח"כ איילת שקד בדף הפייסבוק בתגובה להחלטתה של החרדית רחל איבנבוים שלא להתמודד מטעם הבית היהודי בשל האיומים שקיבלה.

רחלי, חסידת גור, החליטה להתמודד ברשימת הבית היהודי למועצת עיריית ירושלים.  כעבור מספר שעות היא קיבלה אולטימטום, או שאת מסירה את מועמדותך או שילדייך נזרקים ממוסדות החינוך ובעלך מפוטר. מכיון שרחלי לא רצתה שחייה יהרסו היא בחרה להסיר את המועמדות.

"עד עתה טענו פוליטיקאים חרדים שאין נשים חרדיות בפוליטיקה כי הן לא רוצות".טוענת שקד.

"אז הינה אחת שרצתה ולא נתנו לה".

יו"ר הבית היהודי בירושלים, דב קלמנוביץ, דוחה  את האיומים שהופעלו על הנציגה החרדית ברשימה, שהביאו לפרישתה, "לאמשיך במאמצים לגייס חרדי או חרדית לרשימה.

בראיון ערוץ 7 אמר קלמנוביץ', "אנחנו רוצים לבנות רשימה מאוחדת, כולל חרדים וחילונים. רחלי איבנבוים מנכ"לית מאיר פנים, היא שותפה בכירה להעצמת נשים חרדיות במעגל התעסוקה ומוכנה לפעול למען האחדות, היא לא הוצבה ברשימה כקישוט, אלא במקום השלישי".

"היא קיבלה אולטימטום שאם היא ממשיכה במרוץ, ילדיה לא יוכלו ללמוד במוסדות הקהילה, בעלה לא יוכל להמשיך לעבוד והיא תצטרך לפנות את ביתה במאה שערים. לאור זאת היא הודיעה לי אתמול שהיא לא יכולה לעמוד בלחצים והיא נאלצת להודיע על פרישה".

לסיום אמר קלמנוביץ,  "אנחנו בעד אחדות ונגד פלגנות. אנחנו לא רוצים לגנוב אף קול חרדי, אלא רק להעביר מסר של ביחד".

רחלי

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איבנבוים מתאימה לבית "היהודי" והבית הרפורמי מתאימה לאיבנבוים…
  אין לה דבר וחצי דבר עם חסידות גור, היא פרצה כל גדר ממזמן, ובעלה מיסכן, היא שולטת בו ביד ברזל בדיקטטורה מטורפת (הם בעצם לא רחוק מגירושים).
  עם ח"כ שקד מחפשת 'הוכחה' על חרדיות הרוצות 'להנהיג' בבקשה שתמצא ראיות יותר ענייניות…
  איבנבוים במפלגה 'חרדית' לא הייתה מקבלת מאה קול……

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב