שקופים! אבל לא מסכנים / ישראל שלם

האם קמפיין השקופים איבד פרופורציה? האם המהפכה חוזרת או שהיא כבר כאן? – ממבט של ספרדי גאה:

אין חולק שקמפיין השקופים הוא אחד הקמפיינים המדוברים של מערכת הבחירות. גם אין חולק שהקמפיין איבד פרופורציה ואולי גם צורם. אבל האמת שכולנו שקופים!

כל אחד מרגיש שקוף, אם ברפואה או בכללה, בדיור או בביטחון, בשחיתויות וביושר של מנהלי המדינה, וגם של צמרת המשטרה. ואי אפשר לשכוח שכולנו היינו שקופים בקיץ האחרון במתקפת הטילים הגדולה ביותר, שמעל ראשנו שרקו טילים, מראשון הנהנתנים ברמת אביב ועד אחרון המסתננים בדרום ת"א.

נו אז למה באמת חלקנו מתנערים מהשקופים?ובכלל למה הקמפיין לא סוחף אליו רבבות מישראל? ואם בכלל המהפכה באמת חוזרת או שהיא כבר קיימת?

לפני כמה שבועות חיכיתי לאוטובוס בלב ליבה של ת"א, עמדתי בדריכות לא שגרתית, ממש מוכן למלחמה, כל זהות קצת מחשידה הקפיצה את ליבי. פתאום מתוך ההמולה כמו רוח סערה ניגש אלי אברך, חוץ מהאש שבעניים שלו לא ראיתי כלום. הוא היה ממש שקוף… והנה מתוך האש יצאה בת קול בזעקה, המהפכה חוזרת המהפכההההה חוזרת.

נדהמתי! מה? שמעתי טוב? המהפכה חוזרת אזה מהפכה?מה עד עכשיו לא היה מהפכה מה היה עד עכשיו?

רגע! מרן לא הנהיג את התנועה ב13 שנה אחרונות ביד רמה? מה, מרן לא עשה שום מהפכה?

כולנו עדים שבגאווה ספרדית שבר את כל המחיצות, ללא פחד וללא חת. הקים ישיבות כוללים תלמודי תורה, ההינו גאים בתנועה, ההינו גאים בדרך ובמסורת שלה, שהרימה אותנו והפכה אותנו לספרדי החזק לספרדי המהפכן לספרדי הגאה האם המהפכה לא כאן? על איזו מהפכה הוא מדבר?

ופתאום מתוך האש ממש כמו טיל, עפה מעל ראשי פיתה חמה וטרייה ישר מהטאבון. לא איבדתי עשתונות זינקתי לעבר הפיתה, תפסתי אותה ובלי לחשוב הרבה באתי להכניסה לפה.

ואז מתוך האש בקול ענות וחלושה, הבת קול לוחשת -לא לא לא למאכל! תן את הפיתה לנהג האוטובוס הספרדי השקוף המסכן, אתה תאכל סושי.

שוב נדהמתי! מה?הכסף הגדול נמצא בפיתה? האם לא בדיור ובשכירות חודשי שמרקיע שחקים? האם לא בביטוחים חודשיים, עמלות וריביות גבוהות, בקצבאות ילדים ובמעונות ילדים? האם על הלחם לבדו יחיה האדם? האם אנחנו לא מרגישים שקופים בחוסר הביטחון להלך בארצנו הקדושה? האם אנחנו לא שקופים מול כל השחיתות ופרשיות מביכות במנהלי המדינה והמשטרה? האם אנחנו לא שקופים בענייני דת ומדינה?

ואז הבנתי שכנראה באמת המהפכה חוזרת. חזרנו להיות הספרדים המסכנים השקופים, העניים, הנחותים, שהחברה לא רוצה אותם. חזרנו לשקופים! הספרדים המקופחים שחיינו תלויים באחרים. האם לא כדאי להמשיך ולשמר את המהפכה ולהחזיר את העטרה ליושנה בכבוד ובגאווה?

אם לא הקמפיין של השד העדתי (שבבחירות הקודמות לא עבד) אז עוברים לקמפיין הספרדי העני והמסכן?

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צודק במיליון אחוז!!!!!!!! נמאס שמנסים לעשות אותנו מסכנים!! מושפלים!! נחותים!! רק בגלל שאנחנו ספרדים? זה כבר לא עובד ממזמן ומי שזה עדיין מפריע לו שילך לטיפול פסיכולוגי! גם התורה אומרת את זה בפרשת המרגלים- תפסיקו להסתכל על עצמכם ככה ואז לא יראו אתכם ככה!!!! חלאסססססס נמאססססס!!!!!!

  חרדית |
  הגב
 2. לא הבנת ש13 שנה אלישי לא עשה כלום חוץ מלהגיד לכולם שהוא מפחד לעזור להם. הוא שיתק את התנועה ועכשיו אריה מחזיר עטרה ליושנה ויחזרו התקציבים והעזרה לכולם כמו שהיה בזמנו, או שאתה כנראה צוציק שלא יודע מה היה כאן בתקופת אריה, או שאתה אשכזי מתנשא שמפריע לך לראות את אריה עושה מהפכה עם 10 מנדטים ושם את ג' בכיס ויודע לסובב את כולם ולעשות פוליטיקה כמו שצריך.

  איך אומרים באידיש גיא שלופין

  אתה סתום |
  הגב
 3. לא נורא… כשתגדל (נגיד בגיל 18) תבין…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב