שקט תמורת שקט: ישראל וחמאס הגיעו להבנות

נשיא מצרים א-סיסי נפגש היום (שבת) עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בשארם א-שייח', בפגישה סיכמו על הסכם רגיעה בין ישראל לחמאס

בדרך לרגיעה בין ישראל לפלסטינים? נשיא מצרים א-סיסי נפגש היום (שבת) עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בשארם א-שייח', כך מסר דובר לשכתו של הנשיא המצרי. בהודעה נמסר כי אבו מאזן שיבח את המאמץ המצרי לסייע לפלסטינים, הצעה שתביא להסכם רגיעה בין ישראל חמאס.

על פי דיווחים פלסטיניים, אבו מאזן שיבח את המאמצים שעושה מצרים כדי לסייע לפלסטינים.

הפגישה מגיעה על רקע הפרסומים בעיתונים הפלסטינים כי ישראל וחמאס הגיעו להבנות של "שקט תמורת שקט" על בסיס הפסקת האש בסיום מבצע "צוק איתן".על פי ההבנות, השקט ישוב לגבול רצועת עזה בתמורה לפתיחת המעברים באופן קבוע, הכנסת סחורות ודלק, הרחבת שטח הדיג והשקת פרויקטים חדשים בתחום ההומניטרי.

על פי הטויטה המתגבשת – הצעדות שמתקיימות בימי שני בצפון רצועת עזה, סמוך לקיבוץ זיקים שכוללות משט ימי ייפסקו. במקביל, מצרים תפעל להסרת 70% מהמצור על עזה. מרחב הדיג יוגדל למרחק של 14 מיילים מחופי הרצועה.

בנוסף, ישראל תעניק לכ-5,000 פלסטינים, שגילם פחות מ-40, אישורי עבודה, תפתח באופן קבוע את מעבר רפיח ואת המעברים לסחורות עם ישראל ותמשיך לאפשר אספקת הסולר עבור ייצור חשמל. ל

גורם מדיני בכיר התייחס למצב הביטחוני ברצועת עזה ואמר בין היתר כי "יש למצות את האפשרות להגיע להסדר שיסדר את המפץ שמנפץ את המצב בעזה וזה המצב ההומניטרי. אם זה מתפוצץ, אנחנו ערוכים להפעיל הרבה מאוד כוח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.