"שרביט קסמים תיכנס לתוקף היום אחה"צ"

ראש הממשלה{ביטחון}

בישיבת הממשלה אשר התקיימה היום ציין ראש הממשלה שמערכת הטילים "שרביט קסמים", צפויה להיכנס לשימוש כבר היום אחר הצהריים: "יש לנו מחויבות מוחלטת לביטחון אזרחי ישראל. במסגרת המחויבות הזאת אנחנו פועלים בשיטתיות לחזק את יכולת התקיפה של מדינת ישראל נגד אויביה, ובאותה מידה אנחנו פועלים בשיטתיות לחזק את יכולת ההגנה שלנו מפני אויבינו"

עוד הוסיף ואמר ראש הממשלה :

"היום אחר הצהריים נהפוך את מערכת ההגנה מפני טילים שנקראת "שרביט קסמים" למבצעית. זו בשורה חשובה, כל אזרחי ישראל חוו את ההישג החשוב של מערכות 'כיפת ברזל' נגד טילים קצרי-טווח במערכה האחרונה מול עזה, אנחנו גם כמובן פיתחנו את טיל ה"חץ" נגד טילים אסטרטגיים ארוכי-טווח, ואמצעים אחרים. "שרביט קסמים" היא מערכת שפועלת על טווח הביניים, יש לה חשיבות עצומה לביטחון ישראל, ואני רוצה לשבח את אנשי משרד הביטחון, צה"ל, המו"פ וכל הגורמים שפעלו כדי להביא למבצעיות של המערכת הזאת. אנחנו נותנים הגנה לעורף".
"ל'שרביט קסמים' יש את הייחודיות שלה והיא תהיה בחפיפה עם האחרות. ל'שרביט קסמים' יהיה רצף של יכולות מגובה מטרים ספורים ועד האטמוספרה בגובה 200 קילומטרים. היא מורכבת ממכ"ם, קרון בקרה, משגרים ומיירטים ויהיה לה תפקיד מאוד משמעותי במערכה הבאה כי יש לה יתרון על פני המערכות האחרות"
המערכת הזו יודעת לטפל ברקטות וטילים והיא הופכת לגשר בין מערכת ה'חץ' ול'כיפת ברזל'. הקסם של השרביט יהיה שבעתיד היא תטפל בטילי שיוט. זו תהיה התשובה היבשתית לטילי ה'יאחונט'
המיירט של שרביט קסמים מכונה פריט טכנולוגי גאוני שמסוגל לתמרן בקלות בשמיים ולהרחיב את טווחיו בהתאם לאיום, מקשת של גדלים, דיוק וראש נפץ קרבי שעמו הוא מתמודד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הקב"ה מקדים תרופה למכה. צפו למלחמה בקרוב

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב