שרה הודתה: מחקנו את הודעות האס-אמ-אס

שרה נתניהו על הקשר עם איריס אלוביץ', רעייתו של בעל השליטה ב'וואלה': "רציתי שהסיקור על משפחתי יהיה חיובי". יאיר נתניהו: "אני פטריוט ימני, לא רציתי שיכתבו נגד אמא שלי"

אמש, כאשר הציעו החוקרים לעמת את אשת ראש הממשלה שרה נתניהו עם עד המדינה ניר חפץ, סירבה נתניהו בתוקף ולא איפשרה לקיים עימות כזה.

אתמול נחקרו ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובמקביל רעייתו ובנו, שרה ויאיר נתניהו, בתיק 4000, בחשד כי נתניהו פעל להטות את הסיקור בוואלה לטובתו בתמורה לקידום ענייניו של בעל השליטה בבזק ובוואלה, שאול אלוביץ'.

שרה נתניהו, שנחקרה בחשד כי פעלה לשיבוש הליכי החקירה – ובפרט מחיקת הודעות אס־אמ־אס מחשידות לכאורה מאיריס אלוביץ' – הכחישה את הטענות נגדה. ב'ידיעות אחרונות' מדווח הבוקר כי כשהחוקרים הציגו בפניה דף עם רשימת הודעות ששלחה ליועץ לשעבר, עד המדינה ניר חפץ, בסגנון של "תראה מה כותבים","הם שמאלנים", "הם מנוולים, כותבים עלינו לא יפה", היא התגוננה: "זה לגיטימי. כאישה רציתי שהסיקורים על המשפחה שלי יהיו חיוביים. מה לא בסדר בזה?". כשהטיחו בה החוקרים את הטענה כי שיבשה הליכים, הסבירה: "לא מחקנו אסמסים באופן סלקטיבי. מחקנו קבצים שלמים כדי לפנות מקום בטלפון. כולם עושים את זה".

בעיתון צוין כי מומחים לתקשורת סלולרית טענו אמש כי בניגוד לקבצי וידיאו, מוזיקה או תמונות, שאכן מומלץ למחוק כדי לפנות זיכרון, הודעות טקסט מסוג אלו שמחקה נתניהו אינן תופסות מקום רב בזיכרון הדיגיטלי.

אתמול גם נחקר לראשונה יאיר נתניהו בפרשה. הוא הוזהר בידי חוקרי הרשות לניירות ערך כי הוא חשוד בקבלת טובות הנאה (בצורת סיקור חיובי בוואלה) ובשיבוש הליכי חקירה. הוא הכחיש את הטענות והתעקש: "אני פטריוט ימני, וברור שלא רציתי שיכתבו נגד אמא שלי. מה הבעיה בזה?". כאשר נשאל לגבי מחיקת ההודעות מהטלפון הסלולרי, השיב: "לא מחקתי שום אסמסים".

נתניהו עצמו, שנחקר אתמול במשך ארבע שעות במעונו, הכחיש את כל החשדות נגדו. לאחר סיום החקירה אף העלה סרטון לדף הפייסבוק שבו נראה מחויך והתייחס לחקירה: "היה לי עוד מפגש היום, בנושא אחר. גם הוא קשור לביטחון, אבל סוג אחר של ביטחון: הביטחון המוחלט שלי. אחרי המפגש הזה, כמו המפגשים האחרים, לא יהיה כלום – כי לא היה כלום". ראש הממשלה הוסיף ואמר: "אני רוצה לאחל לכולכם חג פסח כשר ושמח. תיהנו עם המשפחות שלכם. אני אהנה עם המשפחה שלי. אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.