"שרה הייתה עושה סצנות": העדויות מסמרות השיער של ניר חפץ

עד המדינה ניר חפץ פותח את הפה: כך נתניהו נכנס לשרה וליאיר. נתניהו: "חפץ היה מעודכן אולי בבריאות של קאיה"

'ידיעות' מפרסם הבוקר ציטוטים מדהימים מתוך עדותו של עד המדינה הטרי ניר חפץ: "ההחלטות שמתקבלות בבית ראש הממשלה הן הזויות. הדרגים הביטחוניים היו מקבלים החלטה, אבל אז יאיר היה צורח עליו ושרה הייתה עושה סצינות והוא היה נכנע", אמר חפץ בקשר לאירועים בטחוניים.

"ביבי, בהשראת הבן יאיר והשפעתו, גילה חוסר אחריות לאומית וקיבל החלטות שפגעו באינטרסים הלאומיים של ישראל ובביטחון המדינה", אמר חפץ. "יאיר גם גרם נזקים לאביו ולמדינה. זו הסיבה שעזבתי שם (באוקטובר 2017). הוא פשוט לא עומד בלחץ המשפחה שלו. הבנתי שעידן ביבי הסתיים. שיהיה נגדו כתב אישום איתי או בלעדיי". לפי 'ידיעות', האירועים הביטחוניים עליהם מדבר חפץ הם משבר הצבת המגנומטרים בהר הבית והמשבר שפרץ מול ירדן בעקבות תקרית הירי בשגרירות. שניהם התרחשו בשלהי יולי 2017, חודשים ספורים לפני שחפץ עזב את תפקידו כדובר משפחת נתניהו.

בהתייחס לתיק 4000, פרשת וואלה וההטבות בזק, שבמסגרתה נחקר והיה עצור בשבועיים האחרונים, אמר חפץ כי "ביבי היה מודע להכל". הוא מצוטט ב'ידיעות': "היינו יושבים בסלון הבית ושרה הייתה צועקת עלי בנוכחות ביבי 'איך בוואלה מתפרסמות כאלה כתבות ותמונות לא מחמיאות, אחרי כל מה שנתנו להם', ביבי היה יושב שם ולא מדבר". בקשר לתיק 1000 והקשרים עם מילצ'ן, אמר כי ראש הממשלה, "קיבל הטבות נוספות מנתניהו. דברים שאתם עוד לא יודעים".

"ביבי דחה את חקירתו במשך ימים", אמר חפץ, "הוא ידע שאני יושב בגללו במעצר, שמחזיקים אותי בתנאים קשים עד שהוא יואיל בטובו להיחקר. זה לא היה אכפת לו".

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר אמש בתגובה לציטוטים של חפץ: "הדברים שיוחסו לניר חפץ ביחס לשרה ויאיר נתניהו הם שטויות. כבר למעלה מ-7 שנים שניר חפץ ממודר לחלוטין ממידע מודיעיני, מדיני או ביטחוני, ומקבלת החלטות בתחומים אלה. לכן הדברים שיוחסו לו משוללים כל יסוד". מקורבי נתניהו אמרו אמש: "התדרוך המודיעיני הבכיר שניר חפץ היה שותף לו זה המידע הבריאותי על קאיה".

על פרישתו מייעוץ לראש הממשלה סיפר: "יאיר גם גרם נזקים לאביו ולמדינה, זו הסיבה שעזבתי. הוא פשוט לא עומד בלחץ של המשפחה שלו. הבנתי שעידן ביבי הסתיים. שיהיה נגדו כתב אישום איתי או בלעדיי"

על פרשת בזק: "היינו יושבים בסלון ושרה הייתה צועקת עלי 'איך בוואלה מתפרסמות כאלה כתבות ותמונות לא מחמיאות, אחרי כל מה שנתנו להם', ביבי לא היה מדבר".

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.