"שרה נתניהו אישה כוחנית…היא נכנסת לפגישת עבודה עם ראש המוסד"(וידאו)

העיתונאי בן כספית יוצא למתקפה חסרת תקדים בחריפותה כנגד משפחת נתניהו. הדברים המלאים: בפנים

"נתניהו הוא מזגזג ומתהפך כל הזמן. הוא סך כל פחדיו. בהתנהלות הוא מזכיר לי את טורקיה של ארדואן או רוסיה של פוטין. קווי הדמיון לארדואן מדהימים. מנהיג שהוא לכאורה פופולרי בקרב שכבות נרחבות, אבל יותר ממחצית הטורקים שונאים אותו. גם שם זו הקיצוניות מול הליברליות. פה עדיין אין עיתונאים בכלא, שם זו כבר תופעה אדירה. שרה אין להם, אבל מבחינת ההשתלטות על התקשורת והמרדף אחרי עיתונאים, יש כבר דמיון".

כך אומר העיתונאי בן כספית בראיון לרותם דנון, עורך מגזין "ליברל". הגיליון החדש של "ליברל" רואה אור השבוע. כספית הוא כיום אחד העיתונאים העסוקים בישראל: 'מעריב-סופהשבוע', רדיו ללא הפסקה, אל-מוניטור, הטלוויזיה החינוכית, ספרים, הרצאות והנחיות. על פי ההערכות, כספית משתכר סכום של שש ספרות בחודש.

בראיון הוא מותח ביקורת קשה ביותר על בני הזוג נתניהו: "אני מכיר את המוטיבציות בבית ראש הממשלה בבלפור, בעיקר בצד שלובש את המכנסיים שם, כלומר – היא. אני לא חושב שמשהו במוטיבציה של שרה להזיק לי השתנה בשנה שנתיים האחרונות. הם מהדקים את השליטה כל הזמן. גם באמצעות שלדון אדלסון, וגם באמצעות היותו של ראש הממשלה שר התקשורת. גם ארדואן לא התחיל ביום אחד".

– אתה עדיין חושב ששרה נתניהו היא האדם הכי חזק במדינה?

"אני יודע שכן. נכון שהוא לכאורה עם הידיים על כל הכפתורים, אבל היא יודעת להחליט. בכל דבר. היא נכנסת לפגישת עבודה עם ראש המוסד. נכנסת כדי לשבת. איך אמר לי מקורב אליהם, בסוף כל לילה הוא הולך לישון איתה ושם זה נסגר… הפרדוקס הוא שהיא מנהיגה, יש לה תכונות כאלה. היא יודעת להחליט, לא מתבחבשת, היא כוחנית. יש לה עוד תכונות שהן יותר בעייתיות, אבל בקטע הזה, אין ספק שהיא האישה החזקה במדינה".

על "ישראל היום" יש לכספית דעה נחרצת: "'פראבדה' זה סוג של מחמאה לתת להם. כי בפראבדה עוד היו ניואנסים, ישראל היום תכליתו היא הזוג נתניהו. באנרגיה שמוציאים שם רק על בחירת התמונות של שרה, אפשר להאיר את כל רמת גן. הם באו לסגור את ידיעות אחרונות. אני מגן על ידיעות, למרות שאני נלחם בו כל חיי הבוגרים. ידיעות זה עיתון כוחני ודורסני ועדיין – אבל זה עיתון. אני בעד חוק ישראל היום. בעד כל דבר שיפסיק את התופעה הזו. זו לא חקיקה נגד גוף תקשורת, זו חקיקה בעד גופי תקשורת. אם ישראל היום ממשיך בקצב הזה, וזה גם הולך בקרוב לאינטרנט, בעוד 3-4 שנים לא יהיה פה כלום. הם באו להרוס את השוק. האיש הזה שבכלל לא גר פה ולא משלם פה מיסים, משקיע פה טונות של כסף כדי להרוג את התקשורת החופשית. אותו עמוס רגב (עורך "ישראל היום") היה עורך החדשות במעריב, היה חוגג על סיפורי שרה נתניהו ורקד לנגד עיניי כשפרסמנו אותם. אז הוא היה עיתונאי".

מישראל היום נמסר: "הדברים אינם ראויים להתייחסות". מלשכת רה"מ לא נמסרה תגובה.

הראיון המלא בו מתייחס כספית בין השאר גם לאהוד ברק, ניר חפץ, היועמ"ש יהודה ויינשטיין, איילה חסון ועמנואל רוזן – במגזין "ליברל".

שרה אישה כוחנית? נתניהו חושב אחרת
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=xuKQ9gpsBlg]
באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.