שרה נתניהו לחיילים החרדים: "אני אמא של כולכם"

" אני פונה גם לחיילים שמגיעים מהמגזר החרדי – אני מעריכה אתכם. אני לא רוצה להיכנס לעניינים הפוליטיים, אבל אני מעריכה כל אחד שבתנאים לא הכי טבעיים מגיע להתגייס יחד עם כל הבנים שלנו", אמרה הגברת נתניהו לחיילים החרדים.{ חיזוק מבלפור}

רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, העניקה היום תלושי חג לחיילים בודדים ולחיילים ממשפחות מועטות יכולת, בסך של למעלה מחצי מיליון ש״ח – תרומת ״קרן היסוד״ ובשיתוף עמותת ״בית חם לכל חייל״ ואגף כוח אדם בצה״ל.

זאת הפעם השישית שבה הגברת נתניהו מקיימת התרמה מסוג זה למען החיילים. הגברת נתניהו נפגשה עם כל החיילים באופן אישי ושוחחה איתם ממושכות כדי להכיר את סיפוריהם האישיים – סיפור עלייתם ארצה וגיוסם לצה״ל.

באירוע שהתקיים היום בבית העמותה בירושלים, בו השתתפו עשרות חיילות וחיילים, אמרה הגברת נתניהו:

״לחיילים ולחיילות שלנו – תודה לכם שאתם שומרים עלינו. המסורת של עמנו בפסח הפכה בשבילי למסורת אישית של סיוע בארוחות חג לחיילים הבודדים ולחיילים ממשפחות שקשה להן להגיע לארוחות חג. השנה גם התגייסתי לסייע לניצולי שואה, שבמקרה שמעתי שהולך להתבטל סדר פסח גדול שהם משתתפים בו, מפאת חוסר תקציב. יחד עם מודי זנדברג מ״קרן היסוד״ השגנו את התרומה ויהיה להם ליל הסדר.

בחגים וביום-יום, כשאני מלווה את החיילים הבודדים, אני נתקלת בסיפורים מאוד מרגשים – במיוחד כשאני פוגשת את החבר׳ה של גרעין צבר, אותם אני מכירה מדי שנה כשהם עולים לארץ ומתגייסים לצה״ל. אני מכירה אותם דרך בני אבנר שהיה ש״ש בצופים ועזר לי להכיר את גרעין צבר. הכרתי אתכם והתיידדתי. כל שנה אני פוגשת אתכם כשאתם מגיעים לארץ. אני יודע שכל אחד מכם עוזב בית ומשפחה ולימודים, עוזב תנאים נוחים ומגיעים להתגייס לחיל קרבי. זה תמיד נורא מרגש אותי. כשאני אתכם על הבמה אני תמיד זוכרת שלכל אחד מכם יש אמא, אבא ומשפחה.

לסיום אמרה שרה לחיילים, " אני פונה גם לחיילים שמגיעים מהמגזר החרדי – אני מעריכה אתכם. אני לא רוצה להיכנס לעניינים הפוליטיים, אבל אני מעריכה כל אחד שבתנאים לא הכי טבעיים מגיע להתגייס יחד עם כל הבנים שלנו. אני אמא לחייל קרבי אבל אני מרגישה אמא של כולכם. המון תודה בשם כולנו – חג שמח ותשמרו על עצמכם״".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.