שרה נתניהו נזפה במוניק: "האיש שלך לא מגיע לקרסוליים של ביבי"

"אלי מויאל אומר את כל הדברים האלה, מה הוא יעשה כשייהרגו לנו עשרות אלפי חיילים… בעלי ראש הממשלה מנוסה שנים, הידע הביטחוני והמדיני שלו הוא לעילא ולעילא ולעילא מכל אחד, הוא אחד המנהיגים הכי ותיקים בעולם, בארה"ב אומרים שאם הוא היה יליד ארה"ב, הוא היה נבחר להיות נשיא שם"

העיתונאי בן כספית חושף מ"מעריב" את תמלול השיחה הקשה בה גערה שרה נתניהו במוניק בן-מלך, זוגתו של ראש עיריית שדרות לשעבר, אלי מויאל.
הקלטת נמצאת אצל בן-מלך שמסרבת לפרסם אותה לפי שעה, ומדובר בקלטת מביכה עבור רעיית רה"מ. השיחה אירעה בחצות, במהלך מבצע "צוק איתן", לאחר שאלי מויאל מתח ביקורת על רה"מ נתניהו.

להלן הדברים העיקריים שאמרה נתניהו לפי התמליל שפרסם כספית ב"מעריב":

"בן אדם לקח על הכתפיים שלו את כל מדינת ישראל, הוא שולח את החיילים לקרב, הוא מתנהג בחוכמה פוליטית נדירה, מדבר עם המנהיגים כל הזמן! הניסיון שלו, החוכמה שלו, ההשכלה שלו, של בנימין נתניהו!! השכלה רחבה, תארים באוניברסיטה, הוא גם קורא ספרים, מבין בכלכלה, בביטחון, במדיניות, הוא מבין בלדבר עם מנהיגי העולם!! איפה האיש שלך, הרי הוא לא מגיע לקרסוליים של האיש שלי, מה, אלי מויאל דיבר פעם עם מנהיגי העולם?! הוא עשה פעם משהו בחיים שלו?? הוא אפילו לא התקבל לרשימת הליכוד!! איזה הערצה יש אלי, כשרואים אותי. אני לא יכולה ללכת ברחוב, מאות אנשים באים אלי, כולם מוסרים לבעלי אהבה, אומרים לי שהוא ראש ממשלה ענק. ואני הולכת למשפחות השכולות, אני מסתכלת להם בעיניים, אני עושה דברים, והעם אוהב אותי, רק עכשיו חזרתי מעצרת המונית בבית כנסת, וכולם חיבקו אותי ואת ראש הממשלה!!

"זה פשוט בושה, אני חייבת להגיד, אני שומעת את הקולות האלה, אין אחד בעולם שיילך ויגיד אלי מויאל צודק, אף אחד!! הרי יש גבול לחוצפה. בעלי עושה דברים חשובים מאוד, המלחמה הזו חשובה פי כמה מעופרת יצוקה, יש שם קרבות כבדים בתוך המנהרות ובשטח בנוי. אני הולכת למשפחות השכולות, לא אלי מויאל!!! אני צריכה להסתכל בעיניים של האימהות כי בעלי שלח אותם לקרב! אני בוכה איתם. ולשבת כמו אלי ולקשקש שטויות, הרי הוא לא יודע על מה הוא מדבר!! אז לא בחרת בו, אז אתה מקנא מקנא מקנא מקנא בו!! הרי הוא לא יהיה ביבי נתניהו, לא יהיה!! יש הרבה שרוצים להיות ראש ממשלה, אבל הם לא מסוגלים, מישהו בעם היה רוצה מישהו אחר חוץ מביבי? אה?!! מישהו בכל המדינה הזו?!! הרי בכל העולם מעריצים את בנימין נתניהו!!! מה עובר עליו??!! איזה מכת אגו מטורפת???!!! את מי העם רוצה להיות ראש ממשלה???!! אותך??? את אלי מויאל??!!! דקה הוא לא יוכל לעשות את הדברים האלה. דקה!!!

"אז הוא יכול לשבת ולדבר עלי בטלוויזיה ולקשקש עלי ולהתלהם עלי, בסדר, יפה, אבל אני חייבת להגן על בעלי, ראש ממשלת ישראל, כי איזה שטויות וחוסר ידע… את יודעת שבעלי יצטרך להגן על החיילים בהאג, בית הדין, כל הקצינים והחיילים יילכו לשמה, יואשמו בפשעים, הוא יודע אלי מויאל להגן עליהם שם??? הוא יודע??!! הוא לא יודע!! ראש הממשלה יודע!! הוא יגן על כולנו, ולכן אני מגנה עליו, ולא על האיש הזה שלך, שמתרוצץ מאולפן לאולפן ומפזר בכל מקום דברי רעל ושחצנות, בעזות מצח!! האיש שלך לא מגיע לקרסוליים של הקרסוליים של האיש שלי!! אין מה לעשות. הוא לא נמצא במקום הזה ולעולם לא יהיה, הוא לא יכול, אין לו טיפת אחריות ולעולם לא תהיה. אני פשוט לא מבינה למה הוא מגיע למקומות האלה, אני אשכרה לא מבינה, למה, מה הוא יודע לעשות חוץ מלהתראיין ולנבל את הפה על ראש הממשלה, ולהשמיץ, פשוט לא מפסיק לנבל את הפה על ראש הממשלה, בושה, בושה, בושה!! כשאין לו שום יכולת, וממשיך לדבר על ראש הממשלה שלנו, שנלחם, כל יום עד שש בבוקר!! עד שש בבוקר!! נותן את הנשמה שלו למדינה!!! ככה זה ראש הממשלה, והוא מנבל את הפה ומשמיץ אותו, בשביל מה? בשביל 15 דקות התהילה שלו???

"יש עוד כאלה אנשים, יש את מני נפתלי, אב הבית המפגר, שהולך לדבר לקבל 15 דקות תהילה, יש כאלה אנשים שהתפרנסו מלהשמיץ ולהשפיל אחרים. זהו, יש עוד הרבה דברים להגיד, אבל אני לא אגיד, רק זה שאני עוד זוכרת אותך לטובה, אני אמרתי. העם לא אוהב את אלי. העם לא בחר אותו, העם לא רוצה את אלי מויאל לראש ממשלה. לא. העם רוצה את ביבי. כי ביבי מוצלח פי מיליון. העם יודע שבזמן הזה אף אחד אחר, לא נפתלי בנט ולא אף אחד אחר לא יכול לעשות את הדברים, זה מאוד קל לקשקש ולברבר כשאין לך שום אחריות, את מבינה? הבנת?

"אלי מויאל אומר את כל הדברים האלה, מה הוא יעשה כשייהרגו לנו עשרות אלפי חיילים… מה הוא היה בצבא, מה הוא מבין בצבא, בעלי ראש הממשלה מנוסה שנים, הידע הביטחוני והמדיני שלו הוא לעילא ולעילא ולעילא מכל אחד, הוא אחד המנהיגים הכי ותיקים בעולם, בארה"ב אומרים שאם הוא היה יליד ארה"ב, הוא היה נבחר להיות נשיא שם. איך הוא לא מתבייש, איך הוא לא מתבייש, נלחם ככה בראש ממשלה, כשהוא במלחמה, מלחמה כל כך קשה, כל כך קשה, ונהרגים, והוא מנהל אותם, הוא שולח אותם, הוא נמצא עם החיילים שיוצאים לקרב, הוא יושב איתם…".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.