שרה נתניהו: "על השופטת לפסול את עצמה, זה משחק מכור"

לטענת גברת נתניהו על השופטת דיתה פרוז'ינין – שפסקה לטובת מני נפתלי – לפסול את עצמה בטענה כי מדובר ב"משחק מכור".

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו דורשת מהשופטת בתביעה של עובד מעון רה"מ לשעבר גיא אליהו לפסול את עצמה.

לטענת גברת נתניהו על השופטת דיתה פרוז'ינין – שפסקה לטובת מני נפתלי – לפסול את עצמה בטענה כי מדובר ב"משחק מכור".

 

פרקליטה של נתניהו יוסי כהן טען בערעור כי בית הדין "אינו פתוח לשכנוע בתיק אליהו וכי דעתו 'ננעלה'". עוד נכתב כי "עילת הפסלות שעומדת בבסיס הבקשה היא כל כך מובהקת ונימוקיה כל כך מוצדקים, עד שברור כי אין זה ראוי לדחותה".

יש לציין כי הבקשה נדחתה בתחילת החודש והשופטת החליטה שלא לדחות את עצמה – ואחד הנימוקים היה עיתוי הגשת הבקשה לפסול את השופט.

עוד ציין כהן  כי נתניהו "כמתבקש מנסיבות העניין, נקטה בזהירות יתרה, כפולה ומכופלת, טרם שהחליטה להגיש את בקשת הפסלות, בפרט נוכח הרגישויות הנובעות ממעמדה".

פרקליטם של הזוג נתניהו אמר עוד כי "המבחן העיקרי לפסלות שופט הוא מבחן האובייקטיביות השיפוטית ומבחן המשנה שלצידו הוא מבחן מראית פני הצדק", ואף טען כי מדובר ב"משחק מכור" מכיוון שלא ניתן לשכנע את השופטת לטובת שרה נתניהו "סביב אותן עדויות וראיות הן בתיק נפתלי והן בתיק אליהו".

 

"אין בית הדין קמא, ולמצער ראשת ההרכב, יכול לקבוע בתיק זה קביעות המנוגדות לקביעותיו בפסק הדין", סיכם עורך הדין – שציין כי השופטת התבססה בעיקר על עדותו של אליהו במשפטו של מני נפתלי: "הוא קיבל אותה כתורה מסיני, בשגגה רבתי ותוך יישום בלתי שוויוני ושגוי של דיני הראיות על הצדדים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.