"שרה נתניהו שותה 3 בקבוקי שמפניה ביום"

בבית הדין לעבודה בירושלים נפתח היום הדיון בתביעתו של מני נפתלי שסיפר על הרגלי השתיה של רעיית רה"מ

בבית הדין לעבודה בירושלים נפתח הבוקר (ד') דיון ההוכחות במסגרת התביעה שהגיש אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, נגד בני הזוג נתניהו. מדובר בדיון הראשון בתביעה שהגיש נפתלי, לאחר קבלת התצהירים שהגישו שני הצדדים לבית המשפט.

נציגת הפרקליטות פתחה את הדיון בחקירה אגרסיבית של נפתלי ושאלה אותו בדבר ההשתפותו במבצע צוק איתן. הפרקליטה שאלה את נפתלי האם נכון שכשהגיע למילואים במהלך מבצע עופרת יצוקה המפקדים שלו לא רצו שישתתף במבצע בגלל אירוע שהתרחש במהלך מבצע חומת מגן בשנת 2002. השופטת דיתה פרוז'ינין דחתה את השאלה וקבעה כי שירותו הצבאי של נפתלי לא רלוונטי לדיון.

לאחר מכן התייחס נפתלי לתצהיר שהגיש ואמר: "כשהכרתי את גברת נתניהו כמאבטח, לא ידעתי שהיא שותה כמות אלכוהול מטורפת. כשהפכתי לאב בית גיליתי שהיא שותה כמויות כמו שלושה בקבוקי שמפניה ביום".

"למה לא כתבת את זה בתצהיר שלך?", שאלה הפרקליטה את נפתלי. אב הבית לשעבר השיב: "לא רציתי לפגוע בכבודו של ראש הממשלה. בתצהיר נתתי רק דוגמאות קטנות למה שעברתי".

בשלב מוקדם יותר של הדיון חקרה הפרקליטה בהרחבה את נפתלי על מי מממן אותו, ואיך הוא מרשה לעצמו להתפטר מהעבודה ולהקדיש את עצמו למשפט, בזמן שהוא מבקש כסף תרומות מהציבור לממן את ההליכים המשפטיים.

הפרקליטות: "נראה לך סביר שהציבור ישלם לך כסף כדי שאתה תתבטל?"

"כבר ביום הראשון של העבודה שלך במעון ראש הממשלה אתה עובד 18 שעות", הטיחה הפרקליטה בנפתלי בתגובה לתצהיר שהגיש. נפתלי השיב: "גברת נתניהו רצתה שאלמד את העבודה גם בבוקר וגם בערב. כל 20 הימים הראשונים עבדתי 18 שעות". הפרקליטה ענתה: "פתאום אתה זוכר מצוין".

הפרקליטה שאלה כיצד נפתלי, שלא יכול לצאת מהארץ בשל חובות ופנה לציבור שיסייע לו במימון המשפט, עזב את עבודתו כדי לנהל את התביעה. "זה נראה לך סביר שהציבור ישלם לך כסף כדי שאתה תתבטל?", תהתה הפרקליטה. נפתלי הגיב: "את ממשיכה במגמת ההכפשות. את לא יודעת מי מממן אותי, מי עוזר לי ומאיפה הכספים האלו".

הפרקליטה ביקשה להבין מה מקורות המימון של נפתלי ובשלב זה התנגדה עורכת דינו של נפתלי נעמי לנדאו לשאלות. "אלה שאלות שנוגעות לפרטיות המשרד שלי", אמרה לנדאו. הפרקליטות עקצה בתגובה: "ולהוציא תצהיר ממשרד בהתייחס לתצהיר שדלף ממשרדו של יוסי כהן…" לנדאו ענתה: "הוא לא שילם אגורה".

בשלב זה הפרקליטה, עו"ד נצח דולב, ביקשה להציג את נפתלי כאדם אלים, והזכירה כי סיים את עבודתו בשל תקרית אלימה וקשרה זאת לטענות עובדי מעון ראש הממשלה נגד נפתלי. עוד טענה נצח דולב כי במבצע חומת מגן היו נגדו טענות כי הוא ירה בדודי מים ובעקבות זאת הוא סיים את תפקידו ביחידה הקרבית.

עורכת הדין לנדאו התנגדה לשאלות אלו והזכירה כי נפתלי עבר את הסינון של היחידה לאבטחת אישים. נצח דולב המשיכה: "האם נכון שבמבצע עופרת יצוקה המפקדים שלך לא רצו שתצא למבצע בגלל התקרית עם דודי המים?". בשלב זה קטעה אותה השופטת פרומיז'ין וטענה כי השאלות לא רלוונטיות: "הוא התקבל לעבודתו באבטחת ראש הממשלה בלי קשר לאירועים קודמים".

שרה נתניהו: טענות חסרות כל בסיס

בשבוע שעבר הגישה פרקליטות המדינה את תצהיר רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. בתצהיר מכחישה נתניהו מכל וכל את טענותיו של נפתלי, שאמר כי סבל מיחס בלתי ראוי במהלך תקופת עבודתו.

נתניהו הסבירה כי בניגוד לטענותיו של נפתלי, הוא זה שהפציר בבני הזוג להעסיקו כאב הבית במעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים. "תחילה דחיתי את בקשתו של התובע משום שהתעוררו בלבי ספקות באשר למידת התאמתו לתפקיד", טענה רעיית ראש הממשלה. "אך לצערי הלכתי שולל אחר הבטחותיו והפצרותיו הרבות של התובע".

לטענת נתניהו, לפני עבודתו במעון הרשמי, הועסק נפתלי ביחידת האבטחה "מגן", אך עבודתו שם הופסקה בעקבות עימות מילולי ופיזי עם מאבטח אחר. "אילו הייתי מודעת לכך שהתובע סולק מתפקידו ביחידת האבטחה עקב מעורבותו בסכסוך אלים מילולי וגופני, לא הייתי מעוניינת במינויו לתפקיד אב הבית", אמרה רעיית ראש הממשלה.

בתביעתו טען נפתלי כי ספג יחס מתנשא ומזלזל מצד אשת ראש הממשלה וכי היה עד להשתלחויות חסרות רסן כלפי העובדים האחרים. לדברי הגב' נתניהו, "מדובר בטענות חסרות כל בסיס אשר נועדו להכפיש את שמי". רעיית ראש הממשלה טוענת כי נפתלי הוא שהתעקש עד סמוך לתקופת העסקתו לקבל תקן של עובד מדינה, דבר המעיד לכאורה כי היה מעוניין להמשיך במשרתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.