שרותי סליקה היום יותר מתמיד

ישראלים נוטים לבחון מגמות בינלאומיות ולאמץ את הטרנד רק אחרי שווידאו שהוא בטוח, אבל כשהם עושים זאת – הם הולכים על זה בגדול. כך קרה גם עם המסחר באינטרנט: הצרכנים בישראל היססו, ועכשיו הם מרגישים מספיק בטוחים לקנות און ליין – ובהיקפים רחבים במיוחד. 80% מהמשתמשים באינטרנט בישראל רוכשים מוצרים בקנייה מקוונת, יותר מרוב עמי העולם (עקפו אותנו רק האוסטרלים והאירים). אתם, כבעלי עסק המספק שירותים ו/או מוצרים, חייבים ליישר קו עם הדרישה, לפעול בזירת המסחר החדשה ולהיעזר בחברה המספקת שרותי סליקה, ועליכם לעשות זאת נכון, יעיל ובטוח. מהי סליקת כרטיסי אשראי? אילו שרותי סליקה נחוצים לכם ואיך בוחרים חברת שרותי סליקה?

מהי סליקת כרטיסי אשראי ומהם שרותי סליקה?

עסקה באמצעות מסחר אלקטרוני, כלומר – קניה באינטרנט, נקראת עסקה במסמך חסר. העסקה אינה מתבצעת פיזית, אינה מערבת מפגש בין הצדדים ואינה כוללת חתימה. עסקה כזו מערבת ארבעה גורמים: הגולש הקונה, המוכר בעל החנות המקוונת, חברת כרטיס האשראי באמצעותו משולמת התמורה למוצר וגורם מתווך – היא חברת הסליקה, או הסולק. חברה זו מספקת לכם, בעלי האתר, שרותי סליקה. תפקידה של חברת הסליקה שמציעה שרותי סליקה הוא לתווך בין מקבל התמורה לחברת האשראי ולאפשר את העברת התמורה. רבים מניחים בטעות שתפקידה העיקרי של מערכת הסליקה הוא תפקודה ככלי לביצוע תשלומים און ליין, בשעה שבפועל, מזה זמן רב תפקידה הרבה יותר רחב: היא מאפשרת קנייה בטוחה. שרותי סליקה בימינו כוללים גם שירותי אבטחה.

קניה מקוונת בטוחה – מגוון שרותי סליקה

הסיבה לכך שלישראלים לקח זמן ליישר קו עם הטרנד הנוח של רכישת מוצרים בלחיצת כפתור נובעת מהסכנות הטמונות בעסקה אלקטרונית. מקרי התחזות, הונאה, תרמיות ומעשי "עוקץ" פגעו בצרכנים ובסוחרים. קיומם של כלים יעילים להגברת האבטחה תרמו לביטחונם של הגולשים שמחפשים אחר אתרים בהם ניתן לבצע קניה בטוחה. אם אתם מוכרים מוצרים און ליין מוטלת עליכם חובה לספק את הביטחון הזה, גם בשביל הצרכנים וגם לשם הגנה עליכם ועל העסק. שיפור מערכת האבטחה תגדיל את בטחון הגולשים שיבצעו יותר מכירות ותצמצם פגיעה בעסק (סחורה אבודה, עסקאות מוכחשות). מערכת אבטחה משופרת משמעה מערכת סליקת כרטיסי אשראי בטוחה, אמינה ויעילה המספקת לצד שירותי סליקה גם שרותי אבטחה מתקדמים.

איך בוחרים חברה המספקת שרותי סליקה?

בשל הצורך באבטחת הגולשים יש לבחור חברה המספקת שרותי סליקה מתקדמים לצד פתרונות אבטחה מגוונים. ישנן מספר חברות שרותי סליקה הפעילות כיום בשוק והן מציעות מגוון שרותי סליקה ואבטחה.

איך תדעו באיזו חברה לבחור? הפעילו את השיקולים הבאים:

איך לבחור חברת שרותי סליקה?

  • ותק וניסיון – בחרו חברה ותיקה ואמינה, בעלת ניסיון רב שנים.
  • שרותי סליקה מתקדמים – ודאו כי החברה מסתייעת בטכנולוגיות חדישות ובפתרונות סליקה מתקדמים.
  • מגוון שרותי סליקה – ודאו כי החברה מציעה מגוון שרותי סליקה, לרבות סליקה לאתרי אינטרנט, מסוף אשראי, סליקה למערכות אוטומטיות, טוקניזציה, חיוב הוראות קבע בכרטיסי אשראי, הפקת חשבוניות, קורא מצפין, הפקת חשבוניות וכיוצא באלה.
  • תקנים – ודאו שהחברה עובדת בכפוף לתקנים מחמירים (תקן PCI ותקן Tokenization, למשל).
  • אפליקציות – שירותי סליקה במכשירים סלולריים ניידים.
  • יעילות ושירותיות – החברה צריכה לספק תמיכה טכנית סביב השעון ובנוסף לפעול בכל תנאי, ללא הפסקה (ללא השפעת בעיות תקשורת וחשמל), ולאפשר אישור עסקה במינימום זמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.