שריד בריאיון חג ל'קוקר': הרב שך הורה ל'יתד': "אל תתקפו את יוסי שריד – הוא עוזר לעולם התורה"

ערב חג הסוכות, כשגזירת הגיוס מוטלת על צווארם של לומדי התורה שממשיכים בלימוד תורה חרף הגזירות הקשות והקיצוצים הכואבים בתקציבי הישיבות, סרנו לביתו של האיש אשר היה בצד השני של המתרס, מכיר את הסוגיה על כף ידו, וממרומי גילו והניסיון העשיר שצבר בקרירה הפוליטית הוא הוא מסכם את אירועי השנה החולפת.

 ביתו של יוסי שריד ממוקם בלב שכונת רמת אביב, שריד כבר עבר הכל בפוליטיקה, הנהיג את מפלגת מר"צ שזכתה בתריסר מנדטים והפכה למרכיב חשוב ומרכזי בקואלציית השלום של רבין – דרעי.

שריד  מתרפק על הרגעים שנחרטו בזכרונו ומדבר על מרן הרב שך, " הוא נתן הוראה ליתד נאמן  שלא לתקוף אותו. הרב שך  שריד עוזר לעולם התורה, אני עושה מצוות". כך שריד.

.שריד כיהן בתפקיד שר החינוך וניסה לרענן ולהבריא את המערכת שהלכה ודעכה במרוצת השנים, הוא מכחיש בראיון שיש הבדל בין החינוך חרדי לחינוך החילוני, "יש בכל מגזר אלימות. רק בציבור החרדי הכול בפנים ולא יוצא כולם".

לשאלתנו, האם יאיר לפיד ראוי להיות ראש ממשלה והאם חושב שלפיד יהיה ראש הממשלה, שריד מגיב מינה וביה:  "אני לא מצאתי אצלו כישורים מיוחדים".

שריד מלגלג בראיון על ביבי. אולי לפיד כן ראוי. ביבי לימד אותנו שכולם יכולים להיות.

שריד גם מספר לנו על ההיכרות שלו עם ח"כ  אברהם רביץ ז"ל, "שרביץ נכנס לכנסת לראשונה .שאלו אותו כמו מי אתה רוצה להיות. רביץ השיב "שריד חרדי".

שריד מדבר על כך שאין הבדל באמת בין דרעי וישי בעניין ימין או שמאל. "דרעי לא הוכיח את אף פעם שהוא שמאל", מגלה שריד על האיש שהיה שותף מרכזי בתהליך אוסלו.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סתם כדי להבין על איזה גזרות אתה מדבר. על זה שאני לא מוכן לפרנס אותך יותר??? על זה שכעת אתה מחויב לבני בתיך. על זה שכעת תבין שילד שאתה מביא כל שנה ושנה יעלה לך כעת ולא לי אתה חייב לפרנס אותו ולא אני.. אם על הגזרות האלו אתה מדבר הבנתי וטוב שכך המצב. לך לעבוד פרזיט

  משה |
  הגב
 2. ראו מה זה הליטאים איזה חיים קלים בחרו להם: הקימו עתון משוקץ כולו לשון הרע רכילות והוצאת שם רע. מכבדים פלוני קוטלים ההוא… הכל בלה בלה
  אבל למעשה לא עשו ולא יעשו שום דבר שהאחרים ירקדו לפי חליל שלהם
  נבזים אתם ונבזים תהיו לדראון עולם

  פרקי אבות: לא המדרש העיקר אלא המעשה |
  הגב
 3. אמת ויציב שריד הוא ליטאי ללא כיפה אותה גזענות אותה התנשאות אותה שחצנות אותם פנים קשוחות מחוספסות שכנזיות עם רקע הפריץ איון אותו גועל גזעני

  הקב''ה יעקר כולכם |
  הגב