שרים מסבירים: תאונת דרכים מפחידה יותר ממחבל

דף מסרים חדש לשרי הממשלה? גם השר לבטחון פנים גלעד ארדן וגם השר נפתלי בנט טענו היום כי יש הסתברות גבוהה יותר להפגע מתאונת דרכים מאשר להרצח על ידי מחבל. {פרופורציות}

ממה אתם עלולים להפגע מהר יותר, מתאונת דרכים או מפיגוע טרור? בנסיון להרגיע את הבהלה שאחזה בתושבי תל אביב לאור העובדה כי המחבל שביצע את הפיגוע ביום שישי האחרון עדיין מסתובב חופשי, ואולי הוא עדיין חמוש ברחובות העיר, נקטו היום שרים בממשלה בטקטיקת הרגעה שכללה הפחדה מתאונות דרכים.

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "הרוגי תאונות הדרכים רבים לאין ערוך מנרצחי הטרור ברמה שנתית. אנחנו מדברים על פי מאה בערך". לדבריו, "בוודאי יש את הממד הפסיכולוגי שעובד שעות נוספות, אבל בסך הכול כולנו באיזו רמת סיכון, אבל החוכמה היא לחיות את החיים".

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן אמר בראיון לגל"צ כי "יש בכל יום, לצערנו המון בחודשים האחרונים, גם פיגועים וסכינאים שמגיעים כדי לתקוף. מדינה לא אמורה להתנהג לפי הכוונות של מחבלים או לפי הסתברויות של תאונות דרכים או דברים אחרים".

האם מדובר בדף מסרים חדש שחולק לשרי הממשלה? בינתיים באופוזיציה מהרו לתקוף את התבטאויות השרים בנושא, ואף הוסיפו כי מדובר בכשלון נוסף של הממשלה שלא מצליחה להתמודד לא מול הטרור ולא מול הקטל בכבישים הגובה מידי שנה את חייהם של מאות אזרחים.

ח"כ ציפי לבני אמרה כי "שרי הקבינט ממשיכים לברוח מאחריות. נפתלי בנט וגלעד ארדן אמרו הבוקר שבתאונות דרכים מתים יותר מטרור. איך בדיוק כישלון אחד אמור לפצות על היעד הביטחון האישי? ממשלה אחראית הייתה מטפלת גם בטרור וגם בתאונות דרכים בתקיפות ולא משתמשת בכישלון אחד כדי להצדיק את הכישלון השני".

יצוין כי השר לביטחון הפנים וחבר הקבינט, גלעד ארדן, הוסיף בראיון הבוקר לאסף ליברמן בגלי צה"ל": "אנו לא מעוניינים לחשוף בפני המחבל מה ידוע על מסלול ההימלטות שלו. אין שום סיבה להניח שהוא נמצא באזור תל אביב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.