שריפה גדולה בחוף הכינרת – בתים בקיבוץ האון פונו

אש התפשטה באזור חוף האון וכוחות כיבוי בסיוע 4 מטוסים פועלים לכיבויה ■ מטיילים ששהו באוהלים פונו, וכך גם כמה בתים בדרום קיבוץ האון שסובלים מעשן סמיך ■ כביש סובב כינרת באזור נחסם

השבת החמימה הוציאה לא רק את המטיילים לכינרת -אלא גם את האש המסוכנת. שריפה גדולה משתוללת משעות אחר הצהריים (ש') באזור חוף האון. אין נפגעים מהאש. כמה תושבים בקיבוץ הסמוך פונו מבתיהם. כוחות כיבוי רבים הגיעו למקום בניסיון להשתלט על האש. הכוחות מפעילים שישה צוותי כיבוי ונעזרים בלא פחות מארבעה מטוסי כיבוי מהאוויר.

העשן הכבד שמקורו באש, אופף את חלקו הדרומי של קיבוץ האון. תושבים פונו מכמה בתים במקום. בשלב זה אין חשש מהתפשטות האש לקיבוץ, והצעד נלקח כאמצעי זהירות בלבד. הכביש נחסם לתנועה.

"מדובר בשריפה גדולה ואנשים ששהו באוהלים באזור סמוך לשריפה התבקשו להתפנות", אמר להב נתן בן שימול, דובר כבאות מחוז צפון‬. "כרגע לא נשקפת סכנה ולכן אין הוראה לפינוי קיבוץ האון, אבל הקיבוץ ערוך ומוכן לאפשרות הזו".

הכבאים פועלים לעצור את התפשטותה לכיוון מורדות רמת הגולן. בכביש מספר 92, מזרחית לכנרת, נרשם עומס תנועה כבד בעקבות השריפה – הכביש נחסם לתנועה לשני הכיוונים מצומת מעגן ועד עין גב.

וגם בים עצמו מסוכן: צעיר כבן 25 נמשה אחר הצהריים מהמים בחוף הקשתות באשדוד לאחר שטבע בים. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי במקום ופינו אותו לבית החולים ברזילי באשקלון כשהוא במצב בינוני וסובל מקוצר נשימה.‬

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.