שריפת ענק בלטרון: "התושבים פונו"

שריפת ענק התפשטה הלילה (שני) בחורשה הסמוכה ליישוב נווה שלום סמוך ללטרון שבמועצה אזורית מטה יהודה. עשרות צוותי כיבוי נאבקים לכבות את הדליקה. צפו בתיעוד.

שריפת ענק התפשטה הלילה (שני) בחורשה הסמוכה ליישוב נווה שלום סמוך ללטרון שבמועצה אזורית מטה יהודה.

עשרות צוותי כיבוי מתחנות בית שמש וירושלים פועלים במקום מספר שעות לכיבוי האש בסיוע מטוסי כיבוי, הכבאים הצליחו להדוף את האש  למרות הרוחות העזות. אולם לאחר הערכת מצב של המשטרה וצוותי הכיבוי הוחלט מוקדם יותר שלא ליטול סיכונים ולפנות את כלל התושבים ביישוב.

לא דווח על נפגעים בנפש או על נזק לרכוש.

תושבת הישוב יסמין אלקלק, שביתה קרוב לקו האש, אמרה בשיחה עם חדשות 2 Online כי הבהלה במקום גדולה במיוחד. "הבית שלי נמצא בסכנה הכי כבדה ואמרו לנו לצאת מיד", שיתפה, "לא הספקנו לקחת כלום מהבית, אפילו לא ז'קט. הובילו אותנו לשטח החקלאי הסמוך ליישוב. אפשר לראות שהכל אדום, הכל עולה באש – מזכיר את אסון הכרמל", הוסיפה.

"הכל תוהו ובוהו. המשטרה עברה בית בית והוציאה את כל התושבים", סיפרה מרווה גבארה, תושבת נוספת ביישוב. למרות שהבית שלה רחוק יחסית מקו האש, עדיין תיארה חרדה גדולה: "שפכנו מים מסביב לבית כדי שלא יעלה באש. הילדים קיבלו את זה בתדהמה". לדבריה, ריח השריפה חדר לתוך הבתים ובית הספר בכניסה ליישוב נמצא גם הוא בסכנה, כשתושבים צעירים מסייעים לצוותי הכיבוי באזור. "הילדים ישנים ומכבי האש נמצאים ממש ליד הבית", המשיכה, "אפשר לראות את האש דרך החלון".

 

תושבת היישוב סיוון אלקלק, שיחזרה: "הסתכלתי מהחלון וראיתי כתום – ישר רצתי לחדר של ההורים וניסיתי להעיר אותם. בד בבד השכנים עזרו לכבאים בחוץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.