שריפת ענק בקיסריה: מטוסי כיבוי הוזנקו

שריפה גדולה פרצה בצהרי השבת במפעל אריזות פלסטיק בפארק התעשייה בקיסריה. עשרות צוותי כיבוי הצליחו הערב להשתלט על האש בסיוע מטוסים.

שריפה גדולה פרצה בצהרי השבת במפעל אריזות פלסטיק בפארק התעשייה בקיסריה. עשרות צוותי כיבוי הצליחו הערב להשתלט על האש בסיוע מטוסים.

צוותים של מד"א טיפלו בשני נפגעים, אחד נפצע  באורח קל-בינוני , השני במצב קל לאחר שקפץ מהחומה בעת השריפה .

למקום הוזעקו 69 צוותי כיבוי  בהם -120 כבאים שפועלים בסיוע מטוסים לכיבוי שריפות. מעוצמת האש קרס מבנה במפעל הפלסטיק, לאחר שעתיים הוא נשרף כליל.

גורם בשירותי כיבוי האש אמר בשיחה עם חדשות 2 כי במפעל הפלסטיק "מוצרי שלם" התקיימה לאחרונה ביקורת של שירותי הכבאות, במסגרתה נמצא כי במוקד שבו החלה האש, אזור האחסון החיצוני אין את אמצעי הכיבוי הנדרשים. הם דרשו להתקין אותם, הבעלים התחייבו על כך בכתב אך לא פעלו. עד כה לא התקבלה תגובה של בעל המפעל לדברים.

ניצב הכבאות הראשי, רב-טפסר שחר איילון, הגיע למקום בשלב מוקדם והורה מיד לגייס כוחות עתודה נוספיםכדי לכבות את הדליקה ולמנוע את התפשטותה. "עשרות הכבאים שפעלו בשטח ניסו לבודד את האש, שאינה מסכנת את התושבים", סיפר איילון. "הכבאים עצמם היו בסכנה, כי הקרנת החום היא אדירה. בדקה ה-90 הוצאנו אותם מתוך המפעל עצמו לפני שקרס, כך שחיים ניצלו".

מהמשטרה נמסר: כי תושבי פרדס חנה, עין שמר וגן השומרון מתבקשים להישאר בבתיהם ולהגיף תריסים וחלונות בשל שריפה גדולה בשני מפעלים באזור התעשייה קיסריה והתפשטות עשן כבד.

כוחות משטרת תחנת חדרה וצוותי כיבוי אש נמצאים במקום. הוקם חפ"ק משטרתי והתקיימה הערכת מצב משולבת בהשתתפות מפקד מחוז חוף, ניצב חגי דותן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.