שרי הליכוד לנתניהו: לבנות בחברון

במפלגה גובר הלחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר בנייה ליהודים בעיר חברון

בתוככי הליכוד גובר הלחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר בנייה ליהודים בעיר חברון. לחץ זה מצטרף לדרישות שהעלו גם השר בנט מהבית היהודי והשר דרעי מש"ס בנושא.

הבנייה בחברון עלתה על סדר היום בישיבת שרי הליכוד הבוקר (א'). השר זאב אלקין פנה לראש הממשלה ואמר לו כי את הבנייה בחברון יש לאשר כתגובה לקבלת הפלסטינים לאינטרפול.

"מעבר לסנקציות שעלינו להטיל על הרשות הפלסטינית עלינו לקדם במהירות את נושא הבניה בחברון. לא יתכן שהם ימשיכו להסית נגדנו ולנהל מולנו מלחמה דיפלומטית ובמקביל הם ימשיכו לקבל מאיתנו מחוות. יש להפסיק לאלתר את כל אישורי המעבר המיוחדים שמהם נהנים מנהיגי הרשות ולבטל את שאר המחוות מהשנתיים האחרונות" אמר אלקין.

השר אופיר אקוניס הוסיף כי "הבניה בחברון צריכה להימשך ולהתגבר ביתר שאת. חברון היא עיר האבות של העם היהודי, שם החל הסיפור שלנו. אין שום מניעה ולא צריכה להיות שום מניעה לבנות בכל חלקיה של העיר חברון הנמצאים תחת שליטתה של ישראל".

השרה גילה גמליאל ציינה, "חובה מוסרית וחובה ערכית שלנו כממשלה היא להגדיל את הבניה בחברון, עיר האבות והאימהות שלנו. כל מי שמגיע למקום מבין את החשיבות ההיסטורית, את החשיבות שלנו לבוא, לטפח את הישוב, ולהגדיל ולהעצים אותו כמה שיותר. קל וחומר כאשר אנחנו רואים את כל הניסיונות הנלוזים באונסק"ו לנסות ולטשטש את הזהות בין העם היהודי ובין חברון ומערת המכפלה. היום אמרתי לראש הממשלה בפורום שרינו שאולי לרגל פרשת חיי שרה נקיים את ישיבת הממשלה במערת המכפלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.