שרי הממשלה על הריגול האמריקני: "הגיע הזמן לשחרר את פולארד"

בעקבות חשיפת המסמכים שמראים כי ארה"ב עקבה אחרי שירות הביון הישראלי השרים בממשלה קוראים לשחרר את ג'ונתן פולארד" וגם ראש הממשלה התבטא בנושא בפתח ישיבת הממשלה..

  ממסמכים חדשים שהציג איש הביון האמריקני אדוארד סנואודן עולה התמונה כי הסוכנות לביטחון לאומי של ארצות-הברית ירטה תכתובות של ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון, כמן כן  עקבה אחר שורה של יעדים ישראליים בארץ ובעולם. המידע מתייחס לשנים 2008 ו-2009, בעת שבמשרד ראש הממשלה ישבו אהוד אולמרט ובנימין נתניהו ואת תפקיד שר הביטחון אייש ברק.

נתניהו התייחס במרומז להתפתחויות ואמר, "אנחנו לא זקוקים לאירוע מיוחד כדי לדון בשחרורו של יונתן פולארד, אני עוסק בזה עם כל נשיאי ארה"ב, לרבות עם הנשיא אובמה כל הזמן כולל בזמן הזה. אנו מקווים שייווצרו נסיבות שיאפשרו לנו להחזיר את פולארד הביתה, הדבר הזה איננו מותנה ואיננו קשור באירועים האחרונים, אף על פי שנתנו את דעתנו בהתפתחויות הללו".

 השר שטיינץ אמר כי אנחנו לא עוקבים אחרי נשיא ארצות-הברית, הבית הלבן או שר ההגנה האמריקני. אנחנו צריכים להגיע להסדרה עם ארצות-הברית".

שטייניץ אמר עוד קודם כי  "שכולם רוצים לעקוב אחרינו". והוסיף "זה לא לגיטימי" לעקוב אחרי בכירים ישראלים והוסיף שלישראל יש ברית מודיעינית עם ארצות-הברית. "מעקב אחר ראש הממשלה ושר הביטחון – לא מקובל עלינו".

שר המדע, יעקב פרי, אמר. "זה לא לגיטימי. בהחלט לא",  שר התיירות עוזי לנדאו אמר: "אני חושב שבין בעלי ברית צריכה להיות התנהלות אחרת, אני חושב שאם יש זמן בולט מאי פעם שצריך להחזיר את פולארד לכאן – זה הרגע".

שר התחבורה, ישראל כץ, הוסיף : "עכשיו הסוד גלוי. ארה"ב מרגלת באופן שיטתי אחרי הצמרת המדינית-ביטחונית בישראל. ככה נוהגים בין ידידים? את פולארד עצרו על הרבה פחות. אני מתכוון להציע היום בישיבת הממשלה שישראל תדרוש התחייבות אמריקנית להפסקת ההאזנות ואת שחרורו המיידי של פולארד על רקע הגילויים האחרונים".

ומה הגיב שר האוצר, יאיר לפיד? הוא התבדח  בכניסתו לישיבת הממשלה. "אם הם מאזינים לי הם בטח מתים משעמום".

צילום: פלאש 90 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.