מ'משפחה' עד שחר אילן: ערוץ 2 בעקבות הישגי החרדים

מריחים את הבחירות? בחדשות 2 יצאו לבדוק  אחר הישגי המפלגות החרדיות. צפו בכתבה של יאיר שרקי ודפנה ליאל

כשריח הבחירות נישא בחלל האוויר, בחדשות 2 יצאו לבדוק  אחר הישגי המפלגות החרדיות.

דפנה ליאל ויאיר שרקי, יצאו לבדוק לעומק את ההישגים העצומים של המפלגות החרדיות שביטלו את כל גזירות לפיד. זה החל מחוק ביטול חוק לימודי הליבה, המשיך עם ביטול חוק השוויון בנטל, החזרת הבטחת ההכנסה לאברכים, והדובדבן שבקצפת: ביטול מתווה הכותל.

"בשנתיים האחרונות מאובחנת לראשונה תופעה שהיא מאוד מדאיגה", סיפר שחר אילן מכלכליסט, לשעבר סמנכ"ל עמותת חדו"ש לחדשות 2. "מבחינת המשק של עלייה של אלפים במספר האברכים ובלימה היציאה של גברים חרדים לעבודה".

כשמדברים על הישגי החרדים יש רק מספר אחד שעולה מול העיניים-2012. זו השנה שבה הישגי החרדים שברו שיאים ותקציב הישיבות היה למעלה ממיליארד ש״ח. זו גם הסיבה שבבחירות 2013 יש עתיד השיגה 19 מנדטים והשאירה את החרדים מחוץ לממשלה. יאיר שרקי ואני יצאנו לבדוק האם באמת 2017 היא ה-2012 החדשה ולמה החרדים עושים בימים אלה הכל כדי להצניע את ההישגים שלהם.

‎Posted by ‎דפנה ליאל – Daphna Liel‎ on‎ ראשון 9 יולי 2017

מנגד, שר הפנים אריה דרעי יצא להגנת הציבור החרדי: "בימים האחרונים יש מסע הסתה חמור ביותר, נגד הציבור החרדי, המפלגות החרדיות", אמר שר הפנים אריה דרעי . "זה פשוט שקר אחד, מסע הסתה של אנשים אינטרסנטים. לצערי הרב הנושא של הגיור עלה בשבוע הזה רק בגלל דרישתו האולטימטיבית של היועמ"ש, לא ריכזנו הכל מרצוננו. אני לא יצאתי בקולות ולא התגאתי בהישגים, ואני גם לא מנסה להתנצל על מה שאנחנו עושים, רק מבהיר".

עיתון משפחה זכה לסיקור בולט בכתבה, שרקי – ליאל נכנסו למשרדי השבועון הנפוץ במגזר החרדי בהר חוצבים, שם קיבלו את פניהם: העורכים – שמעון ברייטקופף ויוסי אליטוב מדושני העונג. "עיתון משפחה הוביל את המאבק", סבור אליטוב, "דרעי וגפני צריכים אותנו", המשיך בריטוקפף.

בכתבה נטען כי הח"כים החרדים הולכים על חבל דק, וכי את התקשורת החרדית "הם צריכים לרצות ולהציג הישגים". אבל כשמדברים עם כלל הציבור הם באים ואומרים שהם רק משמרים את הסטטוס קוו ומתקנים את העוולות שלפיד הכניס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.