שרקי מסביר: מדוע בחורי 'הפלג' מפגינים? (וידאו)

כתב חדשות 2 יאיר שרקי מסביר לגולשי חדשות 2 בעיקר אלו שלא בקיאים בנבכי התככים בציבור הליטאי – על הסיבה מדוע יוצאים חרדים להפגין ברחובות. {בגלל העריקים}

כתב חדשות 2 יאיר שרקי מסביר  לגולשי חדשות 2 בעיקר אלו שלא בקיאים בנבכי התככים בציבור הליטאי – על הסיבה מדוע יוצאים חרדים להפגין ברחובות.  "בכל פעם שנעצר בחור ישיבה עריק, יוצאים כמה מאות מפגינים, אנשיו של הרב שמואל אוירבך מהפלג הליטאי הקיצוני בירושלים, ומבעירים את הרחובות".,מסביר שרקי.

לדברי שרקי, בפועל, אף אחד לא באמת מנסה לגייס כרגע תלמידי ישיבה. כל חרדי שרוצה מגיע ללשכת הגיוס, חותם ש"תורתו אמנותו" ומקבל את הפטור לעוד שנה. שנה לאחר מכן הוא מתייצב שוב, שנה לאחר מכן שוב – ולא מתגייס לצבא. אבל מאז חוק הגיוס, הרב שמואל אוירבך החליט לשבור את הכלים. הוא אומר לתלמידים שלו: "אתם בכלל לא חלק מהשיטה – לא תגיעו ללשכת הגיוס ולא תצהירו שתורתכם אמנותכם". באופן אוטומטי הם רשומים כעריקים מבחינת צה"ל, ואז כשהם נעצרים – בדרך כלל בנסיבות אחרות לגמרי – הם מועברים גם לכלא הצבאי.

גם אותם צעירים עריקים שנעצרים לא עולה בסוף על מדים, כולם משוחררים מהצבא מסיבות שונות – אבל כל מעצר כזה מבעיר את השטח מחדש. כשהעציר הנוכחי ישוחרר, גם ההפגנות יירגעו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם אתם חושבים שבגזירות שמד של הציונים, – חכי"ם -משטיימניסטים יצליחו לגייס אפילו יהודי אחד, או יהודיה אחת, או ילדה אחת, טעות גדולה היא זאת.
  עברנו את פרעה 210 שנים ולא שינינו שמותינו לבושינו ולשונינו.
  עברנו את נבוכדנצר 70 שנה, ולא התגייסנו.
  וגם עברנו את אנטיוכוס ומלכות יון ולא התגייסנו.
  וגם את מלכות רומא עברנו והמשכנו להיות יהודים, ולא התגייסנו.
  עברנו ולא התגייסנו, והמשכנו להיות יהודים חרדים "המכונים היום "סיקריקים" ע"י "כת משכילים בני ברק" נעבור גם את "חידוש גזירת גיוס השמד" של יהדות התורה-הבריונים אפ' עם גפני וליברמן…

  הרדיפה הזאת דומה בדיוק לרדיפת שונאי הדת ימ"ש שאם הי' נדמה להם עוולה אצל בעל זקן ופאות היו מאשימים את כל בעלי הזקנים ופאות. וכן חידוש גזירת השמד ע"י "מועצת השמד" בכדי לגרות יותר את האש נגד הקדושה ר"ל לא יעזור לכם. אתם פשוט עמלקים.

  כן נעבור את גם את שלטונות הציונות, וגם את העסקנים והשופטנים שלהם, ואנחנו בשם ד' נעשה ונצליח, שהרי למחות על כבוד שמים היא מעל הכל. נראה לי שכולכם מקנאים בנו, אחרת אני לא מבינה את גודל הפרסום נגדינו. אפילו פרעה הרשע, לא גזר אלא על הזכרים, ואתם גוזרים גם על הנשים.

  נגמר עולם הגאווה והשקר ! גאולה התחילה ! אורו של משיח נמצא! משיח בדרך לתת פקודות לניהול העולם, וכל מי שמתחזקת באמת מתקרב יותר ויותר את הגאולה!!!! כבר היה הרבה אנשים שרצו לעקור את יסודי תורותינו הקדושה, אתם לא הראשונים, מי אתם שתשפטו אותם, ההפגנות שלנו בקדושה וטהרה ומעל כל קיום המצות שלכם. ובס"ד יקוים אצלינו וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ, אמן כן יהי רצון.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. צריך לגייס אותם ללימוד התורה. פת במלח תאכל. יס"מניכים ישגיחו על ביטול תורה שלהם. ישנו כמו בסיירות של צה"ל עם הבגדים. מי שלא לומד ומבטל רגע אחד מרותק שבת לישיבה. מבחנים על הלימוד.
  נראה אותם אז חוסמים לאנשים את דרכם הביתה וגורמים לביטול תורה של אחרים.

  מרדכי |
  הגב