שרת המשפטים: אל תאסרו את ההסתה האנטי חרדית

 

בהצעה לתיקון חוק לשון הרע הציע ח"כ אייכלר לאסור לשון הרע והסתה נגד קבוצות אוכלוסיה, אולם שרת המשפטים התנגדה בנימוק שמותר להסית נגד חרדים * האם השרה התנגדה לחוק כדי להציל את עורה מתביעה?

מאת: יאיר טיילור | יום רביעי 13 נובמבר 2013 | אתר דוסים

 

בדיון שהתקיים היום (רביעי) בכנסת, ביקשו חברי הכנסת לתקן את חוק לשון הרע על מנת שיחול גם על קבוצות אוכלוסיה נוספות. כיום החוק אוסר לשון הרע על אדם בגין מינו, נטייתו, מוצאו וכדומה. כמובן שאסור להעליב אדם בגין השתייכות דתית, אולם מותר להעליב אדם בגין אמונתו הדתית. כלומר אם הוא חרדי או מקיים אורח חיים דתי. התיקון המתבקש בחוק נועד לתקן לאקונה זו, אשר נוצלה בעבר על ידי פוליטיקאים ואנשי תקשורת, אשר כינו את הציבור החרדי בכיוניי גנאי ("טפילים"- מיקי לוי, "פרזיטים"- גבי גזית) אולם לאקונה זו לא איפשרה להעמיד אותם לדין. חשוב לציין כי אף לאחר פניה ליועץ המשפטי לממשלה כנגד הסתה זו, מאן היועץ להעמיד את המסיתים לדין, כיוון שהוא סירב להכיר בחרדים כקבוצת אוכלוסיה מוגדרת.

בהצעת התיקון לחוק הוסיף חה"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) מגוון של אוכלוסיות, כמו בני הקיבוצים, מתיישבי יהודה ושומרון ועוד. אולם שרת המשפטים הגב' ציפי לבני התנגדה לחוק, כאשר הנימוק בו השתמשה עמד על כך שחלק מקבוצות אלו כבר כלולות בחוק הקיים.

 

בתגובה לדבריה הזכיר אייכלר כי הקבוצה שאינה נכללת בחוק הקיים הם החרדים, אולם עבורם כנראה שאין צורך לתקן את החוק. עליהם מותר לדבר לשון הרע, להעליב ולהסית, וכל זאת במדינה שהוקמה כדי להגן על יהודים ולהוות עבורם מפלט בטוח. מערכת המשפט התהדרה זה מכבר בהיותה המגן של האזרח הקטן, אולם דומה ושרת המשפטים שכחה לרגע את תפקידה המקצועי ונישלה את זכויות האזרח, דווקא בעת זו בה הוא מושא ללעג, קלס, הסתה ועלבון פומביים.

שותפה להסתה

בפרויקט דוסים נמצאים תיעודים רבים של מקרי הסתה ועלבון חמורים, חלקם אף גלשו למקרי תקיפה פיזיים, כאשר כל אלה היו יכולים להיאכף ולהימנע עם תיקון החוק. מקרים חמורים אלו נשענים כרגע על כתפיה הרחבות של השרה. חשוב לזכור כי לתיקון החוק אין עלויות לממשלה, ואין סיבה שלא להחיל אותו. עצם התרת פגיעה באוכלוסיה מסויימת על רקע אמונתה הדתית ואורח חיה מהוה קביעת נורמות חברתיות פסולות ומסוכנות.

בשולי הדברים חשוב לציין כי השרה עצמה הייתה שותפה בעבר למסע הסתה מכפיש נגד החרדים, כאשר ניסתה להציל את כיסאה כיו"ר קדימה, ובחרה בקמפיין גזעני אנטי-חרדי מכוער, כאשר היא מנסה לרכב על גל ההסתה סביב מה שכונה "הדרת נשים". האם השרה התנגדה לחוק כדי להציל את עורה? ואולי יש לה אי אלו תכניות לעתיד ואין היא חפצה שהחוק יהווה עבורה מכשול?

את תגובתה של השרה נצרף לכשתתקבל.

 

המאמר נלקח מתוך האתר דוסים*

 

תמונה ראשית-פלאש 90

 

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי הם הערב רב? = (השמאלנים של היום)

  כשמשה רבנו נצטווה ללכת לפני פרעה ולעשות אותות ומופתים, היו לפרעה חכמים, ומכשפים, ובשם כולל נקראו חרטומי מצרים, מטרתם הייתה להכחיש את האותות והמופתים שמשה עושה על ידי בורא עולם, מטרתם הייתה לומר שכל אדם, יכול לעשות אותם.

  כשיצאו בני ישראל מארץ מצרים, יצאו חלק מהחרטומים יחד עם בני ישראל, באותה מטרה להכחיש את מעשיו של הקדוש ברוך הוא, וכך הצליחו אותם חרטומים לגרום שבני ישראל ישארו במדבר ארבעים שנה ושיסבלו יסורים שונים, וכו', כל הגלות שלנו הזו, אך ורק בגלל אותם חרטומים, או בשמם הנוסף שאלוקים קרא להם: "ערב רב", כשנאמר בתורה-העם, הכוונה לערב רב, שהם נקראים גם בשם: שמאלנים/כופרים בבורא עולם/וכדומה, אותם ערב רב, לא התגיירו, הם לא יהודים, הם נשארו עם בפני עצמם, שחיים בתוך בני ישראל.

  כל הטוב שנעשה להם תמיד התלוננו, תמיד התבכיינו, היה להם הכי טוב שיכול להיות, ויתלוננו, ראו את בורא עולם עין בעין וכפרו בו, כמו שיש היום מדענים רבים, שכופרים בבורא עולם, רואים אותו, יודעים אותו יותר טוב מכולם, וכופרים בו, כמו אותם חרטומי מצרים, ראו את הניסים של מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא, וכפרו בהם ,כמו שאני יגיד היום, שאלוקים שמר עלינו מפני אסד, שהוא לא ישתמש נגדנו בנשק כימי, והם יגידו שזה לא אלוקים ח"ו, אלא כוחות הביטחון או האמריקאים וכדומה, זה ממש כפירה גמורה, כמו שאסד ירה במפתיע נשק כימי על אזרחיו, יכל לעשות זאת נגדנו, ומי יודע כמה פעמים אסד ואו אחמדינג'אד או אחרים, ניסו להשתמש ולירות עלינו נשק כימי או אחר, ורק הקדוש ברוך הוא שמר עלינו כל הזמן.

  ומי יודע מה רצו מאז ומעולם לעשות לנו הגויים רעות שונות ואלוקים הציל אותנו, מתי שהיה ריבוי גדול של חטאים, השגחתו של בורא עולם הסתלקה, והגויים עשו מה שרצו לעשות, זה רק מראה לנו, מה הגויים חושבים עלינו תמיד לעשות לנו, ובורא עולם מצילנו מידם !!!.

  אין מה לעשות רק לשוב לשם ית' שמו, כשמצטברים הרבה חטאים, באים עלינו יסורים גדולים וקטנים על בני האדם, ועוד אין אנו יודעים אם אלו חטאים עשינו בגילגולים קודמים.

  הבורא עולם ציווה חוקים ומשפטים, וכשלא עושים אותם, מקבלים עונשים שונים ח"ו, מי שצדיק גדול, מקבל ישר עונש, ומי שפחות, מקבל אחרי זמן מה, כל אחד לפי עניינו. יש אנשים שאומרים שאם היו במקום הקדוש ברוך הוא, והיה חוטא להם מישהו, בחטא הכי קל, היו מייסרים את אותו אחד, הרבה יותר ממה שהבורא עושה, ובכל האכזריות, אך השם ית' ברוך הוא אינו כן, נותן חיים אלוקים לחוטאים לו, בשעה שחוטאים לו, כגון: אדם נוסע ברכב ביום שבת, אלוקים נותן לאותו אחד, עיניים לראות, ידיים, רגליים, חיים, אויר לנשום, וכו', אם אני הייתי במקום הקדוש ברוך הוא, הייתי במקרה הטוב שולח מסוק אפצ'י, שיוריד את אותו אדם, הייתי לוקח את אותו אדם, עוקר לו את עיניו ממקומם, כמה רחמן הקדוש ברוך הוא. צריך להגיד תמיד תודה לבורא עולם, שזה רק זה, ולסתום.

  מאוד חשוב לזכור שהערב רב שונאים את הקדוש ברוך הוא ואת בני ישראל, הם האויבים הכי גדולים שיש לד' ולבני ישראל, הם יותר גרועים מהגויים. כל השנאה שיש נגדנו בעולם, הכל בגלל השמאלנים (הערב רב), הם שיוצרים את השנאה הזו כלפי עם ישראל, השמאלנים האלו הם הרבה יותר גרועים מארגוני הטרור. שארגוני הטרור, מבקשים להרוג את הגוף, אבל הערב רב, מבקשים להמית את הנשמות של עם ישראל.

  הערב רב מסיתים נגד ד' ומשיחו, הכופרים האלו מבקשים להביא כמה שיותר יהודים שיכפרו בקדוש ברוך הוא ח"ו, כשיהודי נרצח על ידי גוי, בגלל שהוא יהודי, הוא הולך ישר לגן עדן למדור שביעי, שהוא החשוב והטוב מרקיעי גן עדן, והגובה מכולם, והכי קרוב לקדוש ברוך הוא, וכל זה ללא דין בבית דין של מעלה.

  כל מעשיו הרעים של אותו יהודי נמחקים, והגמרא אמרת: הרוגי מלכות אין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתם בגן עדן: מסכת פסחים דף נ עמוד א. בעוד שאר בני האדם כשהולכים מהעולם הזה, הולכים לבית דין של מעלה, בכדי לעמוד למשפט, אצל מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא, ואחר כך הם ממשיכים לדרך המגיעה להם.

  אבל יהודי שכופר בקדוש ברוך הוא, (כמו הערב-רב-הציונים) הרי אין להם חלק לעולם הבא, ואלו הערב רב, כל הזמן מנסים להפיל כמה שיותר בני אדם יהודים מאמינים בני מאמינים, מאמונתם בבורא עולם.

  לזכור, שכמו שאי אפשר לומר על אוטו, שהיה פיצוץ ונהיה אוטו, האוטו לא יצר את עצמו, אלא חייב שמישהו יצר אותו, על אחת כמה וכמה אי אפשר להגיד על האדם שהיה פיצוץ ונהיה אדם וכדומה, שהוא הרבה יותר מורכב ומשוכלל, על אחת כמה וכמה, כל הבריאה הזו, אי אפשר להגיד שמפיצוץ נוצר העולם הזה, חייב שמישהו ברא אותו, כמ"ש בפרשת בראשית. ושוב יש לזכור, הערב רב אינם יהודים. הם העוקרים את התורה, עוקרים את הדעת, ולסייע לאנשים האלו באיזה שהיא צורה שיה' אפ' לשבת עמהם ביחד בבנין אחד , זה כמו, לגדל תנין בבית, שבאיזה יום הוא יטרוף אותך. כמו שרואים היום בחוש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב