"סימון מוצרים עלול להוביל לחרם על ישראל"

שרת המשפטים איילת שקד כינסה היום מסיבת עיתונאים יחד עם מקבילה הגרמני בברלין ואמרה כי החלטת האיחוד האירופאי לסמן מוצרים מההתנחלויות מסוכנת, ועלולה להוביל לסוג של חרם על מדינת ישראל. {שרת המשפטים}

כאשר מחוץ למקום מפגינים מספר מועט של אנשים נגד מדינת ישראל, כינסה היום שרת המשפטים איילת שקד מסיבת עיתונאים יחד עם מקבילה הגרמני, הייקו מאס בברלין. בהתייחסות להפגנה אמרה שקד לעיתונאים: "אנחנו יודעים שיש כאן הפגנה בחוץ, אך אני לא נותנת לקומץ האנשים שמתחת לבניין להפריע למהלך התקין של עבודתנו המשותפת".

לדבריה, "יש כוחות מסיתים באירופה שמטרתם היא להפגין נגד ישראל. הם עושים זאת כל הזמן ולכן זה לא מפתיע אותי". השניים כאמור דנו בנושא סימון המוצרים מההתנחלויות. שקד הוסיפה: "אנחנו יודעים כמה מסוכן סימון יכול להיות. בעיניים של קיצוניים – הוא עלול להוביל לסוג של חרם על מדינת ישראל".

שרת המשפטים סיפרה כי "הסברתי לעמיתי שאת נושא סימון המוצרים שאותו נקט האיחוד האירופי – כביכול צעד של שקיפות שנועד להיטיב עם הצרכנים – אנחנו רואים בחומרה רבה. זאת כיוון שבסופו של דבר צעד כזה בפרשנות שלו נותן דלק למתנגדי מדינת ישראל ולגיטימציה לחרם ולכן אני ביקשתי משר המשפטים לנסות בגרמניה לפחות למנוע את הסימון הזה".

איילת שקד הוסיפה כי "יש קיצוניים שמנסים לפגוע במדינת ישראל ולעשות לה דה-לגיטימציה. אני שמחה מאוד שחברי שר המשפטים הגרמני עומד לצד ישראל, ממשלת גרמניה כולה, אני בטוחה, עומדת לצד ישראל". לדבריה, מדובר בהחלטה מפלה, שכן "האיחוד האירופי לא החליט בשום מקום אחר על צעד כזה של סימון מוצרים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.