שר האוצר משה כחלון ממשיך בקידום חוק שכירות הוגנת

הבוקר נפגשו שר האוצר משה כחלון, יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן ונציגי האוצר עם נציגי הקונגרס החברתי, ממובילי המחאה החברתית בנושא תחום הדיור והשכירות

הבוקר נפגשו שר האוצר משה כחלון, יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן ונציגי האוצר עם נציגי הקונגרס החברתי, ממובילי המחאה החברתית בנושא תחום הדיור והשכירות. קואליציה של 30 ארגונים חברתיים ביניהם התאחדות הסטודנטים, החברה להגנת הטבע, עמותת האדריכלים, ועד שוכרי הדירות ועוד. קהילה המונה מאות אלפי צעירים, סטודנטים ומשפחות צעירות.
בפגישה הוצגו המלצות ומסקנות של הדוח מטעם הקונגרס החברתי שמתרכזות בשכירות ארוכת טווח.
שר האוצר משה כחלון דיבר על חשיבות מתווה שכירות ארוכת  טווח. במסגרת הישיבה נידונו שני יעדים לשוק הדיור החדש- תמריצי מס ודיור בהישג יד (הענקת סמכויות לרשויות מקומיות לתמרץ יזמים לבנות דיור בהישג יד בתמורה לזכויות בניה עודפות).
בנוסף לכך הוצגו שני יעדים לשוק הדיור הקיים – שכירות הוגנת (יגיע בימים הקרובים לאישור בועדת החוקה ומדבר על הסדרת יחסי שוכר משכיר והגדרת סטנדרט מינימלי של דירה ראויה למגורים) ובנוסף, מתווה החשב הכללי- עוסק בהקמת חברות ניהול שיתמרצו שוכרים לשמור על שכירות יציבה לאורך זמן.
מדובר בשיתוף פעולה חשוב בין ארגוני הצעירים לאוצר למען המטרה המשותפת לייצר שוק שכירות שפוי עבור הצעירים.
שר האוצר משה כחלון רואה בפגישה הזו הזדמנות מצוינת לקשב ומענה בתחום חשוב שנמצא כבר בטיפול בשנתיים האחרונות.
יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן: "אני שמח על שיתוף הפעולה עם הקונגרס החברתי, אני עוסק לא מעט שנים בדיור חברתי ובשכירות הוגנת ומתכוון לקדם עוד במושב הנוכחי חוקים נוספים".
שיר נוסצקי, יו"ר הקונגרס החברתי: "המסר שלנו הוא שלא כולם חייבים לרכוש דירה, אבל כן כולם חייבים יציבות. צריך לייצר שכירות ארוכת טווח, עם חוזים ללפחות 3 שנים – זה טוב לשוכרים, זה טוב למשכירים, וזה גם לא דורש מהמדינה עלויות גדולות. היום הצגנו פתרונות שונים ומגוונים לקידום הסוגיה, ודנו בתוכניות החברתיות שמקדם ח"כ רועי פולקמן, שעולות בקנה אחד עם רוח והגיון הדו"ח. בעקבות הפגישה הפורה אנחנו נמשיך לקדמן, זאת לצד שיתוף הפעולה עם שר האוצר וח"כ פולקמן לטובת ציבור השוכרים בישראל".
רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל: " אני מקווה שהדו"ח יאיץ את הממשלה לשתף פעולה עם החברה האזרחית ולקבל את המלצות הקונגרס החברתי, במהירות".
יובל שטלריד, ועד שוכרי הדירות: "הפתרון גלום בשכירות ארוכת טווח. אנו שוכרי הדירות נחושים לקדם פעולה שתביא למודל דיור בשכירות שיקנה עבורנו יציבות במחירים, בתנאים ובמיקום, ומקווים שהחלופות שדנו בהן בפגישה היום יקודמו במהרה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.