שר האוצר :"נבלם גל ההתייקרויות במשק"

ייקור החשמל יצטמצם דרמטית

בימים האחרונים התבצעה עבודה אינטנסיבית בהנחיית שר האוצר משה כחלון, של מנכ"ל משרד האוצר וחברי הנהלת האוצר, במטרה לבלום את גל ההתייקרויות הנוכחי.

להלן פירוט הצעדים שננקטו:

א. לבחינת רשות החשמל, האמונה על קביעת תעריף החשמל, יועברו מספר צעדים שהמרכזי שבהם הינו ביטול העלייה הצפויה בבלו. במסגרת ההבנות עם רשות החשמל, השפעה חיצונית זו תקטין באופן משמעותי את תשומות ייצור החשמל, ולפיכך תצמצם דרמטית את העלייה הצפויה במחירי החשמל. צעד זה הומלץ על ידי רשות החשמל ויחד עם צעדים נוספים, יובאו בפני רשות החשמל שתידון ותפרסם את החלטתה כבר בימים הקרובים.

ב. לאחר פגישה לילית, הודיעה חברת אסם על ביטול גל ההתייקרויות שתוכנן על כשליש ממוצרי החברה. בנוסף, בשעות האחרונות הודיעה חברת שטראוס על כך שלא תעלה את מחירי מוצריה.

ג. באשר לענף החלב, שר האוצר אינו מתכוון לחתום על העלייה במחירים המפוקחים.

ד. התאחדות התעשיינים העבירה היום מכתב התחייבות לשר האוצר, לפיו כלל חברות המזון מבטלות את הכוונה לייקר את מחירי המזון, זאת בעקבות פנייתו של שר האוצר ופעילות משרד האוצר להפחתת עלויות התשומות.

ה. פעולות אלו מתווספות לביטול העלייה במחירי הלחם אחיד כהה, לחם לבן, ולחם לבן פרוס.

משרד האוצר ימשיך לפעול להמשך המגמה של הפחתת יוקר המחיה בישראל.

שר האוצר, משה כחלון: "כפי שהתחייבתי בימים האחרונים, אני שמח לבשר היום כי גל ההתייקרויות הנוכחי נבלם. הפחתת יוקר המחייה הינו נושא מרכזי במדיניות שאנחנו מובילים כבר ארבע שנים. אזרחי ישראל לא צריכים לשאת עליות מחירים שאינן מוצדקות. משרד האוצר ימשיך לפעול להפחתת יוקר המחיה בכל תחום, כפי שפעלנו בארבע השנים האחרונות, לטובת אזרחי מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד: "הדרג המקצועי במשרד האוצר פעל בימים האחרונים ביתר שאת לבלימת גל ההתייקרויות הנוכחי בדגש על העלייה הצפויה במחירי החשמל. היום הצגנו בפני שר האוצר את המלצות הדרג המקצועי שצפויות להפחית באופן משמעותי את העלייה המתוכננת במחירי החשמל. נמשיך לפעול להפחתת יוקר המחיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.