שר הביטחון אביגדור ליברמן הביע את הערכתו לזק"א

במהלך המפגש עם ראשי הארגון קיבל שר הביטחון סקירה מקיפה על הפעילות הנעשית מסביב לשעון בשמירה על כבוד הנפטרים ועל פעילויות החילוץ וההצלה כמו גם ההיערכות לשעת חירום

"אתם ראויים לכל הערכה" כך אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן לראשי זק"א תל אביב במהלך מפגש שקיים עם ראשי הארגון במלאת עשרים שנות פעילות.
ראשי ארגון זק"א תל אביב קיימו פגישה מקצועית עם שר הביטחון, במהלכו סקרו בפניו את הפעילות במחוז תל אביב ובהם באירוע קריסת החניון בצפון תל אביב, שם פעלו המתנדבים יחד עם כוחות פיקוד העורף ושאר כוחות הביטחון.
בפגישה השתתפו: הרב יעקב רוז'ה רבה של זק"א ת"א וחבר מועצת הרבנות הראשית, ר' צבי חסיד מנכ"ל זק"א ת"א, ר' חיים נוגלבלט מפקד זק"א ת"א, נחום קהלני מפקד יחידת הג'יפים, ערן קוזחי ראש צוות הרצליה, יצחק שינפלד קמב"ץ זק"א תל אביב, יחיאל גולדמן ע' קמב"ץ ושמואל קלמן אחראי לוגיסטיקה.
לאחר הסקירה הציג מנכ"ל הארגון ר' צבי חסיד בפני שר הביטחון את ההיערכות לשעת חירום. פעילות זק"א ת"א כוללת את הרצליה, תל אביב, רמת גן, גבעתיים , חולון, אור יהודה ,קרית אונו ועוד, כאשר מידי יום מטפלים המתנדבים בשמירה על כבוד הנפטר ובפעילויות חילוץ והצלה.
סקירה מיוחדת קיבל השר ליברמן על פעילות יחידת הג'יפים לאיתור חילוץ והצלה אשר בפיקודו של מר נחום קהלני. יחידת הג'יפים מונה עשרות בעלי רכב הנעה 4 X 4 ונותנת מענה בעיקר בעת חיפוש נעדרים באזורים מורכבים ללא גישה לרכב רגיל. מתנדבי היחי' הם ג'יפאים שמתמחים בחיפוש וחילוץ בשטחים בלתי עבירים, כמו באזורי דיונות, חוף הים, פרדסים וכד'. רובם מצוידים בציוד תאורה וציוד ייעודי למשימות חילוץ והצלה. היחידה הצליחה בשנים האחרונות להביא להישגים שמשמעותם הצלת חיים של נעדרים בסיכון גבוה שהצליחו להביא למציאתם טרם יהיה מאוחר.
שר הביטחון אביגדור ליברמן הכביר במילים חמות את פעילות זק"א ועל כך שהוא מכיר אותה היטב והודה למתנדבים בחום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.