שר הביטחון: "איחוד הצלה אינו עומד בסף"

שר הביטחון בוגי יעלון בתשובה לח"כ אורי מקלב: "ארגון 'איחוד הצלה' אינו עומד בסף הנדרש להגדרתו כארגון עזר". זאת לאחר דרישתו של מקלב להכיר ב'איחוד הצלה' כגוף עזר לשעת חירום {בתשובה למקלב}

שר הביטחון בוגי יעלון בתשובה לח"כ אורי מקלב: "ארגון 'איחוד הצלה' אינו עומד בסף הנדרש להגדרתו כארגון עזר". זאת לאחר דרישתו של מקלב להכיר ב'איחוד הצלה' כגוף עזר לשעת חירום.

לפני כחודשיים דנה מליאת הכנסת בסוגיית אי ההכרה של משרד הביטחון ב'איחוד הצלה' כארגון עזר לשעת חירום. "בכל פיגועי הטרור האחרונים הוכח מעל לכל ספק כי 'איחוד הצלה' עומד בכל הקריטריונים הנדרשים כדי שמשרד הביטחון יכיר בו כארגון עזר לשעת חירום", אמר ח"כ מקלב.

במקביל פנה ח"כ מקלב לשר הביטחון יעלון בשאילתה ישירה, תוך שהוא מונה את כל הקריטריונים שהציג סגן השר בן דהן אשר איחוד הצלה עומד בהם. "ברור לכל שיש בידי הארגון כשירות מבצעית מוכחת ויכולת התגובה המיידית של הארגון ידועה ומוכחת בזכות שלושת-אלפי המתנדבים והפריסה הארצית הרחבה", ציין ח"כ מקלב בשאילתה תוך שהוא מבהיר כי "הארגון ניחן בממשק מול ארגונים נוספים אשר יכולים לסייע למערכת הביטחון בהקשר של טיפול בעורף בשעת חירום".

בימים האחרונים העביר השר יעלון את תשובתו לח"כ מקלב, לפיה ניכר כי במשרד הביטחון ממשיכים בסירובם להכיר בארגון 'איחוד הצלה'. "בבדיקה מעמיקה של התבחינים אל מול תרחיש הייחוס והמענה הקיים, נמצא כי ארגון 'איחוד הצלה' אינו עומד בסף הנדרש להגדרתו כארגון עזר".

יעלון ציין עוד כי "במצב הקיים לא קיים פער במענה הרפואי בדרג' א לאירועי חירום ולפיכך אין להבנתו צורך או הצדקה להגדיר את ארגון 'איחוד והצלה כארגון עזר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איחוד הצלה מזמן הפך למטרד בעודף הפרחחים שמתנדבים בשורותיו
  והופכים כל ארוע קטן בבני ברק לאר"ן
  זה מביך לגלות שהזמנת אמבולנס ו8 משועממים אם קצ'לקות מתפרצים לך לבית חלק מהם בחורים לא נשואים!!!! + שתי צלמים ממחלקת התיעוד שזו המחלקה הכי פעילה בארגון נמאס מהיחצנות הזו!!!
  חלקם פשוט מטומטמים שספק איך עברו את הבחינות !
  אני כבר לא מדבר על חילול שבת המוני שכל ארוע יוצאים כמה ללא תאום חלאס נמאס
  גילוי נאות אינני חבר באף ארגון מתחרה כל זה כתבתי כתושב שנמאס לו

  אברהם |
  הגב