כשבוגי הגיע ל"בעלזער רוב" • צפו

שר הביטחון יעלון נועד הערב עם מרן האדמו"ר מבעלזא. גורמים בחסידות סיפרו כי במהלך הפגישה התחייב בוגי: "במדינה יהודית הצבא לא יוציא תלמיד בכוח מהישיבה, אחרת זאת לא תהיה מדינה יהודית. הוא התייחס לסוגיית מרכזי המיון והבטיח כי בני הישיבות לא יגוייסו ויקבלו דיחוי ופטור לפי החוק החדש בלי שום פיתויים". צפו בתיעוד

שר הבטחון משה בוגי יעלון ביקר הערב אצל כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א במעונו שבקרית בעלזא ירושלים. השר יעלון הדגיש את הצורך ב"אחדות העם", כדי לעמוד מול הסכנות והמערכות הצפויות אל מול אוייבינו.

הוא דאג מן הקרע שנוצר בין הצבא לבין הציבור החרדי והצהיר כי מדינה שתתייחס ללומדי תורה כעבריינים, לא תהיה מדינה יהודית. הוא התחייב כי אלה שלומדים תורה בישיבות, ימשיכו ללמוד בלי שום הפרעה.

השר יעלון פרס את סדרי ההתייצבות של בני הישיבות והכוללים, לפי הגילים כפי שנקבעו בהודעת משרד הבטחון במסמך שנשלח לחכי"ם החרדים ולמזכירי מועצת גדולי התורה ופורסם ברבים. הוא הודיע כי גורמי צה"ל השונים העוסקים בנושא הונחו לגלות הרגישות הנדרשת אל מול האוכלוסיה החרדית.

ח"כ אייכלר שנכח בפגישה אמר לשר הבטחון כי "ביטול גיוס החובה בכפיה לכלל האזרחים, ימנע את הזעם הציבורי, היוצר אוירה של מלחמת אחים. האסון הגדול ביותר למדינה ולצבא, הוא הפיכת הצבא לכלי מלחמה נגד הציבור החרדי ולומדי התורה. ישנם גורמים שמשתמשים בשירות הצבאי ככלי מלחמה, נגד שומרי תורת ישראל. בכך הם יוצרים סכנה בטחונית גדולה מכל הסכנות מול האויבים מבחוץ".

והוסיף: "הדרך הטובה ביותר, להרגיע את הציבור הכללי, הוא לתגמל את החיילים הטובים והנדרשים בשכר הגון ולבטל את הסנקציות שיש בהם כפיה, לכל אזרח שאינו מתאים. בתקציב של שישים מיליארד שקלים בשנה, אפשר לשלם שכר הגון לחיילים וקצינים נדרשים. כשם שאין מחסור במתגייסים מרצון, למשטרה לקצונה ולצבא הקבע, כך לא יהיה שום מחסור בחיילים מקצועיים, שראויים לשכר הגון".

האדמו"ר שיבח את הצהרתו של יעלון כי לא ייערכו בדיקות רפואיות לבחורי הישיבות הצעירים המתייצבים בלשכות הגיוס, וביקש ממנו להמשיך לפעול למען בני הישיבות.

שר הבטחון לא הסכים לבטל את חובת הגיוס, אך הדגיש שוב שהוא נגד כפיה ורוצה לשמור על "צבא העם" לעת מצוקה. לשם כך יש לשמור על אחדות בין כל חלקי העם. רק בהבנה ובשמירה על אורח החיים של כל אזרח, אפשר לקיים צבא עם, שלא יהפוך לכלי ניגוח פוליטי. הצבא חייב להישאר מחוץ למאבקים הפוליטיים" אמר בסיום.

כן ביקר השר במערכת השידור 'מראות הקודש' בו מעבירים את כל האירועים בחצר הקודש בכל רחבי תבל, כשלכל מהלך הביקור נלווה ח"כ אייכלר.

צפו בגלריה מהביקור
צילום: א.מ.ש

[alooma ref="c5914c52b02dca09a45b4725003f69c1.mp4" src="1"]

יעלון בעלזא צילם א מ ש 1

יעלון מבקר במערכות בעלזא צילם א מ ש

unnamed

יעלון עם אייכלר בבעלזא צילם א מ ש

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.