שר הביטחון יעלון לא חושש: "תקיפה בסוריה? אפשר לצאת לחופש בחגים" – צפו בוידאו מנאומו המפתיע

בעוד באמריקה מנסים להשיג תמיכה לתקיפה צבאית בסוריה, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נאם אמש(א') בכנס הטרור במרכז הבינתחומי בהרצליה, וניסה לשדר תחושה של רוגע.
"בהסתכלנו על מלחמת האזרחים הסורית בשנתיים וחצי האחרונות, אנחנו פועלים כמי שאינו מעורב ואינו מתערב, אלא אם פוגעים באינטרסים שלנו, להם קראנו קווים אדומים – בין אם העברת נשק איכותי לארגוני טרור, בוודאי נשק כימי (בדגש על חיזבאללה) ופגיעה בריבונותנו", אמר יעלון בפתח דבריו.

"אנחנו נערכים להשלכות של פעולה אמריקנית או אי פעולה כזאת", הצהיר, "לכל החלטה יהיו השלכות עלינו". עוד אמר, כי המשטר הסורי מבין שמי שיאתגר אותנו יפגוש את עוצמתו של צה"ל ולכך אנחנו נערכים.
"גם היום קיימנו הערכת מצב. השורה התחתונה – השגרה נמשכת", אמר, והוסיף: "כל מי שתכנן חופשה בחגים יכול להמשיך ולהערכתי התכנון ייצא לפועל בלי להיפגע".

יעלון אמר כי ההחלטה האמריקנית קשורה לתפיסה של ארה"ב, כמי שיש לה אחריות מוסרית ומדינית כלל עולמית. "מה שבעצם מאותגר, גם על ידי המשטר הסורי, גם על ידי מי שתומך בו ומי שנתמכים על ידו – זה הסדר העולמי. בסדר הזה למשטרים ולמנהיגים יש אחריות כריבונים שטח ואחריות למעשיהם".
 צפו בוידאו המלא מדבריו של שר הביטחון, באדיבות חדשות 2:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.