שר הדתות: אני קורא למערכת הביטחון לאתר ולהעמיד לדין את מציתי בית הכנסת

הדברים נאמרו במהלך טקס בו הוענק פרס שר הדתות לשנת 2015 ל-21 מועצות דתיות ברחבי הארץ

במעמד רבנים, אישי ציבור, ראשי מועצות דתיות, הוענק פרס שר הדתות לשנת 2015, כאות הוקרה על מדדים מקצועיים שבחנו במועצות דתיות את המינהל תקין, שירות, התייעלות ואיזון תקציבי וכן פעולות תרבות תורנית.

הרב הראשי לישראל הרה"ג רבי דוד לאו שליט"א פתח את המעמד בדברי תורה על פרשת השבוע. לאחר מכן בירך את השר על הענקת הפרס למועצות דתיות המשתדלים לאהב שם שמים מיד יום ביומו. "ראוי ונכון להוקיר לכם תודה. צריכים לפרסם עושי מצווה שכאלו. איחולי שבשנה הבאה המשרד לשירותי דת יתקשה לדעת למי לתת פרס, כי כל מועצות הדתיות יהיו ראויות לכך", ציין הרב הראשי.

רב העיר 'מגדל העמק' וחבר מועצת הרבנות הראשית הרה"ג יצחק דוד גרוסמן שליט"א שכובד לשאת דברים הודה לראשי המועצות הדתיות שזכו בפרסים. ברצוני לאחל שתמשיכו לקדש שמים. יש בימים אלו קטרוג על כל ענייני הדת במדינה. כל יהודי הוא יקר וחשוב בעם ישראל- חייבים לקרבם. שנזכה כולנו בקרוב לגאולה השלמה במהרה.

לאחר מכן נשא דברים חבר מועצת 'חכמי התורה' ורב שכונת 'הר נוף' הרה"ג רבי דוד יוסף שליט"א שבירך את השר על המיזם המיוחד: "המשרד לשירותי דת עוסק ברוחניות של תושבי המדינה. השר דוד אזולאי נמצא בתקופה רגישה שבה נלחמים על כל עקרי הדת במדינה, וברצוני לחזקו".

לאחר דברי הרבנים, עלה השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי לשאת דברים. בראשית דבריו התייחס להרס בית הכנסת על שם שלושת הנערים הקדושים הי"ד בגוש העציון. "אני קורא למערכת הביטחון לאתר את הפושעים שהרסו את בית הכנסת על שם שלושת הנערים ולהעמידם לדין".

לאחר מכן, התייחס לפרס השר: "יש כאן בקהל אנשים שעושים עבודה רבה למען עם ישראל. אתם ראשי המועצות הדתיות עשייתם עבודה לא פשוטה בשנים האחרונות. יש מחנה משותף אחד לכולם, כולם יצאתם לדרך מאומצת והגעתם לתוצאה טובה וזכייה בפרס. אשריכם".

השנה 21 מועצות דתיות זכו בפרס השר- בהם: נהריה, הרצליה, רמת גן, גבעתיים, שדרות, מגדל העמק, תל אביב, גדרה, מטולה, יוקנעם, פרדס חנה- כרכור, בנימיה- גבעת אדם, מרום הגליל, עמנואל, גני תקווה, עתלית, עמק לוד, שלומי, יבניאל, גליל תחתון ואלחים.

יש לציין, כי בעבר חילקו סכומי כסף קטנים. השנה המשרד לשירותי דת הכפיל את פרס השר משני מיליון שקלים בשנה לארבע מיליון שקלים השנה, וזאת הודות להכספים הקואליציוניים של תנועת ש"ס שבראשות הרב אריה דרעי.

מנכ"ל משרד הדתות מר עודד פלוס הודה נרגשות לאנשים שעמלו רבות להצלחת העניין, ובראשם יו"ר חבר המועצות הדתיות מר שלמה תנעמי, מרכז פיקוח ובקרה במשרד הדתות ויו"ר וועד העובדים מר צחי חמדני ולמנהלת לשכת השר הגב' עליזה אוזן ושאר העובדים.

הרב הראשי דוד לאו נושא דברים

ראשי מועצות דתיות מקבלים את הפרס

שר הדתות דוד אזולאי נושא דברים

IMG-20160209-WA0144

IMG-20160209-WA0145

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.