שר הדתות נפגש לראשונה עם הרה"ר דוד לאו

לראשונה מאז כניסתו לתפקיד – נפגש שר הדתות דוד אזולאי עם הרה"ר דוד לאו. במקום דרעי: השר דוד אזולאי יהיה חבר בוועדה למינוי שופטים בביה"ד לעבודה.

שר הדתות הנכנס, ח"כ דוד אזולאי נועד עם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו בלשכתו בבית הרבנות הראשית לישראל. הרב הראשי אמר לשר דוד אזולאי: "אני מקדם בברכה את כניסתך לתפקיד השר הממונה על שירותי הדת ומכיר את עשייתך רבת השנים למען הכלל והפרט. אין לי ספק שנדע לעבוד יחד, בשיתוף פעולה מלא, למען שיפור והנגשת שירותי הדת והרמת קרן היהדות והתורה בעז"ה".

ל'קוקר' נודע עוד כי הממשלה צפויה לאשר בישיבתה ביום שלישי הקרוב כי השר לשירותי דת דוד אזולאי מש"ס יקבל לידיו את סמכויות שר הכלכלה אריה דרעי בכל הנוגע למינוי שופטים ונציגי ציבור לבית הדין לעבודה.

דרעי ויתר על סמכויות אלו לאחר שהיועץ המשפטי קבע שהדבר יוכל להקל על הקושי המשפטי במינויו לתפקיד שר הכלכלה לאחר שהורשע בעבר בלקיחת שוחד וריצה עונש מאסר. הממשלה צפויה גם לקבוע שהשר משה כחלון יהיה השר השני בוועדה לבחירת שופטים.

כאשר הוועדה לבחירת שופטים באה לבחור שופטים לבתי הדין לעבודה, השר השני מוחלף בשר הכלכלה, תפקיד אותו ממלא יו"ר ש"ס אריה דרעי. אולם בחוות דעת שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין הגיש לפני עשרה ימים הוא קבע שלמרות שאין מניעה חוקית במינוי דרעי לשר, הוא יתקשה להגן על המינוי בבג"ץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.