שר ההגנה של ארה"ב, צ'אק הייגל, יגיע לביקור בארץ

שר ההגנה של ארה"ב, צ'אק הייגל, יגיע בעוד כשבועיים לישראל • במוקד השיחות: איראן וסוריה

שר ההגנה של ארה"ב, צ'אק הייגל, יגיע בעוד כשבועיים לישראל. הייגל יפגש עם עמיתו הישראלי, שר הביטחון החדש, משה (בוגי) יעלון, והשניים ידונו בעניין הגרעין האיראני והמצב הקשה בסוריה.

זהו הביקור המשמעותי הראשון שעורך שר ההגנה החדש של ארה"ב בתפקידו. הייגל נכנס לתפקידו רק לפני כחודשיים וביקורו הוא איתות על דחיפות הנושאים העומדים על הפרק. כזכור, רק לפני כשלושה שבועות ביקר אצלנו נשיא ארצות הברית, ברק אובמה. נראה כי אובמה מאותת לירושלים בכהונתו השנייה כי הפעם ענייניה עומדים בראש מעייניו.

כזכור, חששות רבים עלו סביב מינויו של הייגל, שנתפס, גם בעיניי חלק מהאמריקנים, כאנטי-ישראלי, כאשר התבטא בעבר נגד הלובי היהודי בוושינגטון ונגד תקיפה אמריקנית באיראן. בביקורו, ב-21 לחודש, ינסה הייגל להפיג את החששות הללו.

הביקור מפתיע מאוד, בוודאי בדחיפות שלו – פחות מחודש מאז התמנה שר הבטחון, משה יעלון, כאשר כבר לאחר המינוי של יעלון, שוחחו השניים בטלפון ושר הבטחון הזמין את הייגל לישראל, אך נדמה כי אף אחד לא חשב שזה יקרה כל כך מוקדם.

כאמור, זהו הביקור המדיני-בטחוני הראשון המשמעותי של הייגל, והוא בוחר לעשות אותו דווקא בישראל. הדבר קורה לאחר הביקורים של נשיא ארצות הברית ברק אובמה ושר החוץ ג'ון קרי.

מעבר לשיחות החשובות, הביקור הוא גם מסר אמריקני – עד כמה חשוב להם האזור – במיוחד לאור המתרחש בסוריה, וכמובן גם הסוגייה האיראנית, דבר שאפשר להעריך שיהיה במוקד השיחות בין יעלון להייגל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.