שר החינוך השיק את התכנית "חוג לכל ילדה וילד"

הודות לתוכנית זו עשרות אלפים מילדי הצפון ישתתפו במגוון חוגים

שר החינוך, נפתלי בנט, קיים אירוע השקה לתכנית "חוג לכל ילדה וילד". תכנית החוגים של משרד החינוך היא חלק מיישום תכנית השר בנט לחיזוק החינוך בצפון לקידום מערכת החינוך במחוז צפון. התכנית כוללת מערך שלם של השקעות תקציביות ופעולות שנועדו לצמצום פערים, והרחבת ההזדמנויות של כל תלמידה ותלמיד להשתלב בעתיד במוסדות להשכלה גבוהה ובתפקידי מפתח בעולם, המדע, הרוח, החברה והטכנולוגיה, מבלי קשר לגובה ההכנסות של הוריהם ומקום מגוריהם.

באירוע נחשפו לראשונה נתוני הרישום לשנת הלימודים הנוכחית: כ-33,000 תלמידים מכיתות ד'-ה' נרשמו לחוגים, וכ-20,000 תלמידים משתתפים לראשונה בחוג כלשהו. התכנית "חוג לכל ילדה וילד" פועלת בקרב תלמידי ד'-ה' במגזר היהודי ובקרב תלמידי ד-ו' במגזר הלא יהודי.

החוגים החלו לפעול בחודש האחרון, על ידי החברה למתנ"סים. בהתאם לתכנית, משרד החינוך יממן 1,290 שקל עבור כל תלמיד, בעלות כוללת של 44 מיליון שקל, והתלמידים ישתתפו בעלות סמלית בגין "דמי רצינות", בעלות של 10 שקלים לחודש. התכנית פועלת השנה בכל הרשויות המקומיות בצפון, 93 רשויות, ומהנתונים שנחשפו עולה שהחוגים המועדפים על הילדים הם:
1. ספורט 2. אמנות 3. מדעים 4. מוסיקה 5. שפות.

אביעד פרידמן, יו"ר החברה למתנ"סים הארצית: "אנו גאים להיות שותפים בתוכנית "חוג לכל ילד" שיזם שר החינוך נפתלי בנט. הודות לתוכנית זו עשרות אלפים מילדי הצפון ישתתפו במגוון חוגים של המרכזים הקהילתיים שלנו, במטרה לקדם שוויון הזדמנויות ומילדים אלו יצמחו אלופי הספורט, המקלדת, המוזיקאים, האמנים וגם מנהיגי הקהילות של הדור הבא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.