"נלחם נגד כפייה דתית" • שר החינוך לשעבר יוסי שריד הלך לעולמו

במהלך ליל שבת הלך לעולמו השר לשעבר והעיתונאי יוסי שריד – שעורר מחלוקת בעיקר עם הציבור החרדי

הלוויתו של שריד תיערך מחר, יום ראשון, בשעה 15:00 בבית העלמין שבקיבוץ גבעת השלושה.

במהלך ליל שבת הלך לעולמו השר לשעבר והעיתונאי יוסי שריד – שעורר מחלוקת בעיקר עם הציבור החרדי

 

שריד היה פוליטיקאי, עיתונאי, פובליציסט, סופר ומשורר ישראלי. היה חבר הכנסת בתשע כנסות מטעם מפלגת העבודה, רצ ומרצ, ושר בשלוש ממשלות. בין השאר שימש כשר החינוך למשך שנה (1999–2000) וכראש האופוזיציה (2001–2003). במסגרת פעילותו הפוליטית עסק רבות בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני ופעל במאבקו כנגד כפייה דתית

בניגוד להבטחתו  'read my lips – מרצ לא תשב עם ש"ס',  נכנס לקואליציה עם ש"ס, שריד היה בין הבולטים מהפוליטיקאים החילוניים במאבק נגד כפייה דתית, הזרמת כספים לישיבות ואי גיוס חרדים לצה"ל. עם השנים פעילותו בתחום דעכה.

בראיון לרדיו גלי צה"ל משנת 2013 חשף שריד שעבר אירוע שמוגדר כמוות קליני.‏

 

היה נשוי לדורית, בתו של פרופסור בן ציון ורבין. לזוג שלושה ילדים והם התגוררו בתל אביב-יפו. בנם, ישי שריד, הנשוי לרחל, בתה של יעל דיין, הוא עורך דין וסופר.

. בן 75 היה במותו.

הלוויתו של שריד תיערך מחר, יום ראשון, בשעה 15:00 בבית העלמין שבקיבוץ גבעת השלושה.

"אבא שלנו, יוסי שריד, נפטר אתמול בלילה ממחלת לב שהוא סבל ממנה הרבה שנים. הוא היה אדם שקם כל בוקר כדי להילחם על הדברים שנראו בעיניו צודקים וחשובים. קודם כל להילחם על דמותה של המדינה הזו ולמען אזרחיה מכל הסוגים", ספד לו בנו ישי.

 

"הוא לא חיפש לעצמו חלילה טובות הנאה או כיבודים אלא אך ורק את הדבר הזה. לקום כל בוקר להילחם מחדש וללא פחד. הוא היה אוהב גדול של המדינה של העם וגם לוחם של זכויות אדם", הוסיף הבן.

 

"אבא שלי הצליף וביקר בחריפות את מה שקורה במדינה. זה היה מתוך פצעים של אוהב. זה היה מתוך אהבה נכזבת ומתוך דאגה עמוקה למדינה שלנו ולעתידה. בכלל זה גם לעתיד שלנו ושל משפחתו".

 

בנו סיפר לחדשות 2 על היום האחרון בחייו של אביו, ואיך מותו הפתיע את כל בני המשפחה: "הוא לא היה חולה בימים האחרונים. אתמול היה לו יום טוב. הוא הלך בצהריים לשחק שש-בש בים כפי שהיה עושה כל יום שישי. הוא חזר בצהריים והכין חמין לשבת כפי שעשה כל יום שישי".

 

"בערב הוא התיישב לראות חדשות עם אמא שלי ואז הוא אמר לה שהוא לא מרגיש טוב. חלפו שניות ספורות עד שהוא איבד את ההכרה. מד"א עשו ככל יכולתם ולמרבה הצער זה לא הצליח".

"זו פצצה שנפלה על הראש שלי, של המשפחה. אנחנו נולדנו באותו יום, בהפרש של חצי שעה, באותו בית חולים, ומאז אנחנו יחד", ספד לו חברו דן שילון, שהגיע לנחם את בני המשפחה.

 

ח"כ לשעבר ממרצ, רן כהן, הגיע אף  לבית המשפחה וניחם את אלמנתו דורית והילדים: "זה עצב גדול ואובדן שמורגש בכל פינה בבית. יוסי בעיניי, בכל שנותיי בפוליטיקה, הוא הכי חכם, הכי שנון וגם הכי אידיאליסט עד כדי כך שלעיתים קרובות מאוד חרף את נפשו ממש עד כדי סיכון חייו. הוא בהחלט היה דבק באמונתו שהייתה ברמת עירוב של אהבה עצומה לארץ הזו, לציבור".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כך נפסק עליו בשולחן ערוך: כל הפורשין מדרכי צבור והם האנשים שפרקו עול המצות מעל צוארן ואין נכללין בכלל ישראל בעשיית המצות ובכבוד המועדות וישיבת בתי כנסיות ובתי מדרשות אלא הרי הן כבני חורין לעצמן [כשאר האומות הגוים] וכן האפיקורוסין [והמומרים] והמוסרין, כל אלו "אין" מתאבלין עליהן, אלא אחיהם ושאר קרוביהם לובשין לבנים ומתעטפים לבנים ואוכלים ושותים ושמחים שהרי אבדו שונאיו של הקדוש ברוך הוא, ועליהם הכתוב אומר הלא משנאיך ד' אשנא. הוא הי' "שר השמד"

    אנחנו מאוד שמחים לשמוע שהנבל צורר היהודים מת. יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ, וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם; "שם רשעים ירקב" הוא היה ה"סיטרא אחרא של הדור הזה, השטן בפועל, בהמה מסריח, שפל שבשפלים, אכזר, רשע מרושע, "עמליקי" משומד לגמרי, ראשו מלא צואה. יימח שמו וזכרו לעולם ועד"; כולנו נזכור המלחמות של שריד-הנואף בחרדים. ימח שמו וזכרו לעולם ועד אמן!!! "באבוד רשעים רינה" יהי' זכרונו ארור.

    היום יום שמח לעם ישראל -למקיימי התורה, סימן טוב ומזל טוב לציבור החרדי ושומרי המצוות, נקווה שמותו של הצורר הרע הזה יביא הרבה שמחה לכולנו. באבוד רשעים רינה. בקרוב ממש מאוד בעזרת השם אצל כל שונאי ישראל. שנזכה לראות ניסים ונפלאות בימים ההם בזמן הזה… (י"א שהוא היה חרד"ק) ואם הוא הי' חבר כנסת המינים זה מספיק לנו לשמוח במיתתו, הם כולם משומדים אפי' ה-ח-ר-ד-י-ם היושבים שם הם לגמרי משומדים, הם מחייבים בני ישיבות לגיוס השמד והניאוף וכו' ימ"ח

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב