בנט מתקרב לחרדים: "מערכת החינוך לא צריכה לקדם התבוללות" (וידאו)

לאחר סערת הוצאת ספר ההתבוללות מבתי הספר, שר החינוך נפתלי בנט החליט להעניק ריאיון לחדשות 2 ולהגיב על סערת הספר שמעורר "חשש מהתבוללות": "מערכת חינוך לא צריכה לקדם ערכים שנוגדים את ערכי המדינה. אני מגבה באופן מלא את ההחלטה". הוא אומר {צפו בראיון}

לאחר סערת הוצאת ספר ההתבוללות, שר החינוך נפתלי בנט החליט להעניק ריאיון  לחדשות 2 ולהגיב על סערת הספר שמעורר "חשש מהתבוללות": "מערכת חינוך לא צריכה לקדם ערכים שנוגדים את ערכי המדינה. אני מגבה באופן מלא את ההחלטה".

צפו בראיון המלא (באדיבות רשת)

השר אמר כי הוא מגבה את ההחלטה: "לא מדובר בצנזורה, מי שרוצה לקנות יכול לקנות אותו, אך האם זה ספר שצריך להיכנס לתכנית לימודי החובה לתלמידי בית הספר?", תהה השר.

בנט הסביר: "בספר משווים את חיילי צה"ל למחבלי חמאס, מתואר בו התבוללות פלסטיני עם אישה יהודייה. השאלה היא האם אני צריך להכריח את ילדי ישראל לקרוא את זה? האם זה בראש סדר העדיפויות? אנחנו רוצים לדחוף לתכנית הלימודים שחיילי צה"ל הם סדיסטים?".

"יש לנו כל כך הרבה דברים לחנך, ויותר חשוב ללמוד אלתרמן ורבי יהודה הלוי, צריך לחשוב על נער או נערה שעומדים להתגייס לצה"ל וקוראים ציטוטים נגד חיילי צה"ל, האם זה מה שמשרד החינוך הישראלי צריך לקדם? אנחנו מאוד בטוחים בעצמנו, אבל מערכת חינוך לא צריכה לקדם ערכים שנוגדים את ערכי המדינה. מי שרוצה שיילך ויקנה ויקרא". טען השר בתמיהה

השר הסביר את איך מתקבלות החלטות מסוג זה במשרדו: "שר לא מעורב בהחלטה מהסוג הזה. יש אלפי ספרים וסופרים שמעוניינים להיכלל בחומר החובה לילדי ישראל. 99.9% מהם לא נכנסים. מי שקובע זה המזכירות הפדגוגית".

על הסערה הציבורית שהתחוללה בעקבות ההחלטה, גיחך בנט: " זאת משטרת מחשבות" שהובילה לקיומה.רק לפני שבוע פסלו ספר בצה"ל על אלוף משנה דרור ויינטרוב ז"ל. הספר נפסל בטענה שיש פה יהדות יתר, בדחיפת עיתון 'הארץ, אני לא מאמין במשטרת המחשבות של "הארץ", זהבה גלאון וכל הגרבוזייה… אני לא נלחץ מארגונים ולא מצטרף להיסטריה הזאת. לא נבהל מלומר את האמת". קבע השר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.