בנט: "מעדיף בתי ספר ציבוריים רשמיים" (וידאו)

בדיון פגרה שהתקיים היום בכנסת בעקבות החרפת המשבר בבתי הספר הכנסייתיים ושביתתם מאז פתיחת שנת הלימודים, טענו חברי הכנסת איימן עודה וזוהיר בהלול לאפליה. והביאו כדוגמא את בתי הספר החרדים שהם מוכרים ואינם רשמיים. מדוע יש סעיף מיוחד בתקציב לרשת החינוך החרדית וסעיף אחר לשאר בתי הספר המוכרים שאינם רשמיים? האם זהו אפרטהייד? בנט מצידו דחה את הדברים הקשים ואמר "אני שר החינוך של כל ילדי ישראל בלי כל הבדל של דת, גזע, מין או נטיה מינית. אין אפליה, אלא העדפה לבתי ספר ציבוריים רשמיים"

בדיון פגרה שהתקיים היום בכנסת בעקבות החרפת המשבר בבתי הספר הכנסייתיים ושביתתם מאז פתיחת שנת הלימודים, טענו חברי הכנסת איימן עודה וזוהיר בהלול לאפליה. והביאו כדוגמא את בתי הספר החרדים שהם מוכרים ואינם רשמיים. "לא באתי לכאן היום בשביל להגן על בתי הספר הכנסייתיים אלא בשביל להגן על עיקרון השוויון וערכי הצדק", אמר עודה ושאל. "מדוע יש סעיף מיוחד בתקציב לרשת החינוך החרדית וסעיף אחר לשאר בתי הספר המוכרים שאינן רשמיים? האם זהו אפרטהייד? מדוע יש חוקים וסעיפים אחרים לקבוצות שונות בחברה?".

עודה הבהיר "אין לי שום דבר נגד בתי הספר החרדיים. אני לא אתן שישסו מוחלשים במוחלשים. אני לא רוצה לפגוע בחינוך החרדי, אבל אני רוצה שוויון, ושגם בתי הספר שלנו יתוקצבו בהתאם".דברי עודה. חבר הכנסת זוהיר בהלול (המחנה הציוני) הוסיף על דברי עודה וציין "בתי הספר הכנסייתיים גידלו הרבה אנשים שהם ממלח הארץ".

בתגובה לטענות הקשות שר החינוך נפתלי בנט דחה את הביטויים הקשים של חברי הכנסת נגדו ואמר שלמרות הדברים החריפים – הוא שר החינוך של כלל האזרחים בישראל "אני שר החינוך של כל ילדי ישראל בלי כל הבדל של דת, גזע, מין או נטיה מינית. אין אפליה, אלא העדפה לבתי ספר ציבוריים רשמיים".

"עזבו את הפוליטיקה", ביקש שר החינוך. "תלמידים רבים יושבים בבית וחבל. סיימו את השביתה, קחו את ההצעה הנדיבה שהוצעה בינתיים. מתחייב להגיע לפתרון אמיתי למצב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.