שר החינוך נפתלי בנט:"הורדנו את 'מולך' הזכאות בבגרות"

הורדנו את 'מולך' הזכאות בבגרות, שיצר שתי בעיות – לתלמידים רבים אמנם הייתה תעודת בגרות אבל כזו שלא יכלו להירשם אתה להשכלה גבוהה, ומנהלים העדיפו להנשיר תלמידים חלשים כדי להגדיל את אחוזי הזכאות", כך דיווח שר החינוך נפתלי בנט לוועדת החינוך בראשות ח"כ יעקב מרגי בדיון על הערכות לפתיחת שנת הלימודים תשע"ט. לדבריו: "יצרנו מדידה יותר רחבה – לא פרמטר אחד, אלא איכות התעודה, היקף הנשירה, חינוך לערכים. חינוך זה יותר מורכב מזכאות לבגרות. אני כל כך גאה במנהלים שנלחמים על כל ילד. הילדים האלה שמנענו מהם לנשור, שינינו להם את כל החיים".

יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי: "2.3 תלמידים בכ-5000 בתי ספר במערכת שבה גוונים וזרמים רבים ושונים זו מטלה מאד מורכבת, שנעשית בהצלחה. סיכומי דיוני הוועדה נקראים ברצינות במשרד החינוך, והם לוקחים מכאן דברים שיכולים להתבצע בלי לזעזע מערכות. מתחילת הקדנציה היו שינויים במיליארדי שקלים. אנו דורשים שינויים והמערכת יודעת להשתנות תוך כדי תנועה".

"רבע מיליון ילדים יהיו השנה בצהרונים מסובסדים. 100,000 ילדים יקבלו חוג כמעט בחינם (תשלום של מאה ₪ לשנה), בצפון הארץ, במגזר הערבי, החרדי וליוצאי אתיופיה. תלמידי כיתה י' יעברו מבחני תיאוריה בנהיגה בבתי הספר, לאחר שילמדו חינוך תעבורתי, השפעת אלכוהול ונהיגת לילה. השנה אלף כיתות ייהנו מכך. זיהינו 645 בתי ספר עם אקלים של אלימות. השנה נשקיע משאבים בטיפול בהם".

לפרטים –

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.