שר החינוך פירון לממשלת פולין: "פעלו להסדיר את השחיטה הכשרה בפולין"

 

שר החינוך שי פירון, נפגש הבוקר (ג'), עם השר הפולני האחראי על ענייני דתות, מיכאל בוני, ושוחח עמו על ההחלטה לאיסור השחיטה הכשרה בפולין, עליה הוחלט לפני כשלושה חודשים במדינה. המפגש נערך במסגרת ביקורו של שר החינוך בפולין לציון 70 שנה למרד מחנה סוביבור.

השר פירון הביע את דאגתה הרבה של ממשלת ישראל באשר לאיסור השחיטה הכשרה בפולין וההשלכות הבעייתיות הנובעות מהאיסור. פירון ביקש, כי ממשלת פולין תדאג להסדיר את הנושא בהקדם בכדי לאפשר לקהילה היהודית החייה במדינה לקיים את מנהיגיה הדתיים ללא הפרעה.

השר פירון ציין: ״ההחלטה הזו היא מסר לקהילה היהודית בפולין שאתם לא יכולים לחיות כאן. זהו מדרון חלקלק, המתחיל בשחיטה הכשרה ועלול להתרחב להחלטות נוספות כנגד הקהילה היהודית. יש כאן פגיעה במהות החיים של היהודים בפולין. יהודים רבים תופסים את השחיטה הכשרה כמשהו אשר מעצב את זהותם. אני מודה לשר בוני על מאמציו לקדם פתרון מהיר לבעיה. שיתוף הפעולה העמוק הקיים בנושאים רבים עם פולין הוא עדות אמיתית לכך שניתן להגיע פתרון".

השר בוני עדכן, כי הסוגיה נתונה כעת להחלטת בית הדין החוקתי של פולין, והביע תקווה שבית הדין יפסוק כי ניתן יהיה להמשיך ולקיים שחיטה כשירה בפולין. השר בוני הוסיף, כי הוא פועל בנושא זה בהנחיית ראש הממשלה בפולין ופועל לקדם פתרון לבעיה כדי לאפשר חופש פולחן ושחיטה כשרה בפולין.

צילום: פלאש 90

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.