שר הכלכלה: " בראש העדיפויות במשרד הכלכלה – הקמת אזור תעשייה חדש בשומרון, א.ת בוסתני חפץ"

אתמול (ג') נערך סיור בהשתתפות עם גורמים מקצועיים יחד עם שר הכלכלה אלי כהן, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מנכ"ל המועצה, מהנדס המועצה, מנכ"ל המשרד וראש מנהל אזורי התעשייה במשרד הכלכלה. הסיור כלל תצפית לעבר המקום המוקצה להקמת אזור תעשייה חדש בתחום שיפוטה של המועצה האזורית שומרון, סמוך ליישובים עינב ואבני חפץ – א.ת. בוסתני חפץ.

מדובר באזור תעשייה הכולל 800 דונם של שטחי תעשייה, תעסוקה ומסחר. רשות מקרקעי ישראל הבינו את הפוטנציאל הטמון במימוש אזור התעשייה והיו שותפים מלאים בתקצוב וקידום התכנון בסך מעל מיליון ₪.

ראש המועצה יוסי דגן תיאר לשר הכלכלה במהלך הסיור כי "אזור תעשייה חדש בגודל של ברקן בצפון השומרון משנה לגמרי את המפה". דגן הוסיף כי "אנחנו רוצים לבנות כאן, רוצים שיהיו לנו כאן איכות חיים, פרנסה ותעסוקה".

כמו כן, טען דגן כי בעקבות הפיגוע בברקן שהתרחש לפני שבוע וחצי, צריך שינוי "בשונה מהטיפול הכירורגי הנהוג היום צריך לעבור למלחמה עיקשת ברשות הפלסטינית, ובנוסף צריך לתת את התשובה הציונית ההתיישבותית", ופירט כי "קידום אזור התעשייה בוסתני חפץ התקוע כבר שנה וחצי מסיבות פוליטיות חשוב ביותר להתפתחות השומרון, בוודאי אחרי פיגוע נפשע כזה. לצד המלחמה האמיתית בטרור, הקמת אזור תעשייה חדש היא תשובה התיישבותית משלימה".

דגן ביקש מהשר לקדם את הנושא, וסיפר לו כי היישוב אבני חפץ נמצא בתנופת בנייה הכוללת פרוייקט של קרוב ל1,000 יחידות דיור שיבנו בשנים הקרובות, וכי כל האזור כולו מתפתח.

שר הכלכלה אלי כהן אמר בסיור כי "הקמת אזור התעשייה בוסתני חפץ נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו", ותיאר את אזורי התעשייה ביהודה ושומרון כ"סיפור הצלחה". בסוף הסיור הבטיח השר להעלות את הנושא בישיבת ממשלה " במסגרת אישור התקציבים אנחנו נפעל באופן אישי יחד עם הדרג המדיני לתת את הדחיפה להקמת א.ת בוסתני חפץ על רקע החשיבות הכלכלית באזור".

בשנים האחרונות מובילה מועצה אזורית שומרון מהלך של קידום תכנית אזור התעשייה, בהובלת מהנדס הרשות יהודה אלקלעי וראש המועצה יוסי דגן. התכנית נמצאת היום בהליך אישור התב"ע ולפני הפקדה, זאת לאחר שאושרו כלל האישורים במנהל האזרחי.

מועצה אזורית שומרון מניפה את דגל העצמאות הכלכלית לצד התפתחות התיישבותית, א.ת בוסתני חפץ יצטרף לעוד אזורי תעשיה בשומרון, בניהם א.ת. ברקן, שח"ק וא.ת. נחל רבה שמקודם בימים אלה. אזורי התעשייה מניבים מקורות רווח משמעותיים לעמידותה ואיתנה של הרשות, ומאפשרים מסחר ותעסוקה לתושבים.

מועצה אזורית שומרון העסיקה את חברת "אורבניקס" – יועץ לאפיון ומיפוי הצרכים של א.ת בוסתני חפץ, שהכינה פרוגרמה להיתכנות הכלכלית של אזור התעשייה. אחת החוזקות המשמעותיות של הקמת א.ת בוסתני חפץ, היא הקרבה לכביש 6 וחיזוק הציר 57, שבו תוכננה הקמת תחנת דלק בצומת אבני חפץ הקרוי גם צומת "האורות". במסגרת התכנון עלו מרכיבים נוספים והשפעותיהם כגון הגורמים התחבורתיים, בניהם כבישים, רמזורים והתחברות לצמתים עיקריים המתחברים לאזור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.