שר הכלכלה מגבה את החלטת הרשות להגבלים לפסול את מיזוג מזרחי-איגוד:

"אולי זה עושה את החיים של בנק ישראל קלים יותר, אבל זה לא משיג את המטרה של טיפול בריכוזיות"

בכנס מיזוגים ורכישות של המחלקה המסחרית של TheMarker ו-PWC בתל אביב הסביר אלי כהן מדוע הוא מתנגד למיזוג שני הבנקים. "האם עשרות המיזוגים שהיו במהלך השנים האחרונות של בנקים תרמו לתחרות? התשובה ברור שלא", אמר

שר הכלכלה, אלי כהן, הביע היום (שני) תמיכה בהחלטת הממונה על ההגבלים העסקיים שלא לאשר את המיזוג של בנק המזרחי עם בנק איגוד. "ידענו מה טוב למזרחי – לרשום רווח חשבונאי, אני יודע מה זה עושה לבעלים של איגוד, אולי זה עושה את החיים של בנק ישראל קלים יותר, אבל זה לא משיג את המטרה של טיפול בריכוזיות במערכת הבנקאית", אמר כהן בכנס מיזוגים ורכישות של המחלקה המסחרית של TheMarker ו-PWC במלון דן פנורמה בתל אביב.

"ראיתי את מערכת הלחצים הלא פשוטה שהייתה", תיאר השר כהן. "היו מקרים שהיו בוועדה 8 חברי כנסת ו-50 לוביסטים. אנחנו רואים את מערכת הלחצים הזו גם עכשיו, אחרי ההחלטה, בהפעלת לחץ אינטנסיבית על ידי גורמים".

"במערכת הבנקאית מיזוג של בנק המשמעות שלו היא פחות בנק, פחות תחרות וזה דבר שהוא פחות טוב ללקוחות. האם עשרות המיזוגים שהיו במהלך השנים האחרונות של בנקים תרמו לתחרות? התשובה ברור שלא" הוסיף שר הכלכלה.

כהן גם מתח ביקורת על הסכמי הבלעדיות של עסקים שונים, בהם רשת סופר פארם. "כל אחד היום רוצה להיות בלעדי. משווק בלעדי, יבואן בלעדי. למה רצתה סופר פארם להיות בלעדית בקניונים? כדי לתת לכם שירות יותר טוב? סביר להניח שלא. כל אחד רוצה להיות בלעדי כדי לגבות את המחיר המקסימלי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.