שר המשפטים לשעבר יגבש המלצות בסוגיית הגיור

מינויו של ניסים נעשה בהתאם להתחייבות המדינה לבג"ץ ועל רקע קידום חוק הגיור וכוונתו של רה"מ נתניהו להגיע להסכמה רחבה בסוגיה המשמעותית – הרפורמים זועמים

שר המשפטים והאוצר לשעבר משה ניסים, נענה לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לגבש המלצות בסוגיית הגיור בישראל.

רה"מ נתניהו מאמין כי ניסיונו העשיר של משה ניסים יסייע לגבש המלצות בסוגיית הגיור, תוך הסכמה רחבה, לחיזוק האחדות בקרב העם היהודי ותוך כיבוד מורשת ישראל.

מינויו של ניסים נעשה בהתאם להתחייבות המדינה לבג"ץ ועל רקע קידום חוק הגיור וכוונתו של רה"מ נתניהו להגיע להסכמה רחבה בסוגיה משמעותית זו.

גלעד קריב מנכ"ל התנועה הרפורמית זעם על המינוי של נתניהו ואמר :"באופן לא מפתיע, לשכת ראש הממשלה לא התייעצה עם הזרמים הלא אורתודוכסים, שהגישו את העתירות לבג"ץ בנושא הגיור, על המינוי של מר נסים ועל הגדרת משימתו. זהו המשך ישיר להתנהלות החד צדדית והכוחנית של הממשלה בסוגית הכותל והגיור, וכל עוד זה הוא סגנון הדברים קשה להבין כיצד ניתן לקדם הסכמות רחבות ואחדות בעם היהודי.

כדרכנו, אנו מעוניינים בשיח עם ממשלת ישראל ומחויבים למציאת דרך שתבטיח שהליכי גיור בישראל לא ינוצלו לרעה, עם זאת נמשיך לעמוד על כך שכל זרם יהודי בישראל ובתפוצות יוכל לגייר, וגיוריו יוכרו על ידי מדינת העם היהודי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.