שר הפנים החדש-ישן בראיון ראשון(הקלטה)

סגירת המעגל, ההתרגשות, החזון, המשפחה ומרן : השר אריה דרעי בראיון ראשון ל'קול חי' לאחר חזרתו למשרד הפנים{האזינו}

"אני לא נביא, כשעזבתי חשבתי שסיימתי את השליחות הציבורית שלי ומהשמיים אומרים לי שסיימתי, חשבתי כבר על עיסוקים אחרים, אבל הקב"ה סידר אחרת": כך אומר הבוקר בהתרגשות שר הפנים החדש-ישן, אריה דרעי. בראיון ראשון ל'קול חי' לאחר ההשבעה הוסיף דרעי: "אבל הלקח הוא על כל אדם, גם כשאתה נמצא במצב לא טוב אל תתייאש, הקב"ה מוביל את האדם לאן שהוא צריך להגיע, צריך הרבה אמונה וביטחון בבורא עולם שהוא אב הרחמים. לא תכננתי את זה ולא צפיתי בזה". האזינו לראיון המלא
המשך הראיון גולל דרעי את ההתלשלות שהובילה לקאמבק המפתיע: "ככה הקדוש ברוך הוא מנהל את העולם…הציעו לי את הפנים בכניסה לממשלה בעת ההסכם הקואליציוני, ראש הממשלה נתניהו אמר שהפנים שיך לש"ס, הלכתי להתייעץ עם 'המועצת' שאמרה לי לקחת את משרד הכלכלה… ואז לא ידענו בכלל על מתווה הגז. לאחר מכן, בעקבות סעיף 52 במתווה הגז – עזבתי את המשרד וקיבלתי את הפריפריה, ולאחר מכן ניסינו להגיע להבנה עם השר כץ במשרד העבודה והרווחה, זה מקום חשוב, אבל זה לא יצא, השר כץ לא רצה לעזוב את המשרד.

לא חלמתי להגיע למשרד הפנים ואז סילבן התפטר, ולקחנו את התפקיד כי אני לא יכול לוותר על הכוח של התנועה ועל השליחות שלי…זה עוד משא כבד על הכתפיים, אני יודע כמה אנשים ממתינים למה שאעשה בחודשים הקרובים".

לטענה לפיה משרד הפנים התרוקן מסמכויותיו השיב דרעי: "מינהל התכנון זה דבר חשוב, אבל יש עדיין למשרד הרבה מטלות חשובות, צריך לזכור שלמרות כל הדברים הגדולים שצריך לעשות, האזרח הקטן צריך את השירותים שלנו שעליהם הוא גם משלם, לא יעלה על הדעת שבבנקים אתה מקבל שירות טוב אבל במה שהממשלה עושה – יש בעיה, למה 300 איש צריכים להמתין בתור? אי אפשר לפתוח עוד סניף או לתת שירותים גם באינטרנט?.

יש עוד הרבה נושאים שקשורים לרשויות המקומיות, לסייע לשכבות החלשות…וגם במשרד הפריפריה והגליל, מקווה שאצליח בעזרת ה'. אם הוא ליווה אותי עד עכשיו הוא ימשיך ללוות אותי גם בעתיד".

כשנשאל אל חסרונו של אביו במעמד שיתף דרעי בגילוי לב: "חשבתי על אותו דבר…אחרי ההצבעה באתי הביתה והתאספו הילדים ואמא שלי בהפתעה, ואמא שלי אמרה לי ממש את אותם מילים, היא אמרה לי בבכי של שמחה "חבל שאבא לא כאן, כמה הוא חיכה וציפה לזה" אני מאמין שהוא פעל מהשמיים".

דרעי דיבר גם על חסרונו של מרן, ואמר: "אני רואה בחוש את מאמר חז"ל "גדולים צדיקים במיתתם יותר מחייהם", ממש 'ונהפוך הוא'…בשנתיים האחרונות היינו באופוזיציה…את הכל ניסו לגמור לנו והכל פתאום התהפך, אין ספק שמרן בשמים פעל, נשמות של צדיקים שמסרו את נפשם בחיים גם שם הם ממשיכים למסור נפש על עם ישראל", אמר דרעי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.